Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Sprawdź, zanim podpiszesz
Sprawdź, zanim podpiszesz

Podpisałeś niekorzystną umowę pożyczkową i znalazłeś się w kłopotach finansowych?
Podejrzewasz, że mogłeś paść ofiarą oszustwa ze strony firmy pożyczkowej? 
Nie wiesz, do kogo zwrócić się o pomoc? 


Przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają. To banalne stwierdzenie, choć wydaje się słuszne, nie zawsze i w każdych warunkach jest prawdziwe. Środki materialne pomagają na pewno w osiągnięciu zamierzonego celu – czy będzie to rozwój własnego biznesu, czy też gotówka na nowy telewizor lub szkolną wyprawkę dla dziecka. Od szczęścia do nieszczęścia droga może być jednak bardzo krótka. Świadczy o tym rosnąca liczba firm oferujących pożyczki, nieobjętych nadzorem finansowym państwa. Firmy te niejednokrotnie w sposób nieuczciwy informują (bądź nie informują wcale) o łącznych kosztach pożyczki, a przypadków poważnych konsekwencji podpisania takich umów z roku na rok również przybywa. 


Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek, tzw. chwilówek, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa. Akcja społeczna jest współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Zwracamy się do Państwa z apelem i ostrzegamy: zastanówcie się dwa razy, zanim podpiszecie umowę, która może zaważyć na całym Waszym życiu! 

Linki zewnętrzne

Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz.

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA