Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Dzieci czują kino
Dzieci czują kino

DZIECI CZUJĄ KINO

Silesia Film zaprasza na nowy cykl podcastów filmowych

Kino do posłuchania? Jak najbardziej. Już 26 czerwca Instytucja Filmowa Silesia Film startuje ze swoim najnowszym, powstającym w ramach programu NCK „Kultura w sieci” projektem. #silesiafilmmovi to dwa cykle podcastów: DZIECI CZUJĄ KINO dla małych i KINO MA GŁOS – dla nieco starszych miłośników kina. Nowe odcinki co dwa tygodnie do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube! 

Pod koniec czerwca i na początku lipca Silesia Film podzieli się z fanami podcastów pierwszymi efektami pracy nad swoim najnowszym projektem, do którego udało się zaprosić wspaniałych gości. Będą to premierowe odcinki dwóch cykli podcastów: jednego przeznaczonego dla najmłodszych, czyli DZIECI CZUJĄ KINO oraz drugiego – KINO MA GŁOS, do którego z ciekawością sięgną wszyscy zainteresowani tym, co dzieje się we współczesnym polskim filmie i kulturze.

DZIECI CZUJĄ KINO

Wspaniała przygoda pobudzająca wyobraźnię i pozwalająca lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to siedem różnych emocji opisanych za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które dla dzieci przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki swojej nowatorskiej formie, w której świat filmowej wyobraźni łączy się z językiem dźwięków i emocji, podcast DZIECI CZUJĄ KINO będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym: otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając ich do własnej ekspresji i kreatywności.

Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. A na początek – radości.

Do słuchania zapraszamy przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 8 lat, ale także ich starsze rodzeństwo, rodziców, dziadków, którzy mogą towarzyszyć dzieciom w tej muzyczno-filmowej przygodzie.

DZIECI CZUJĄ KINO – od 26 czerwca do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA