Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / 25. Jubileuszowa Śląska Gala BCC. Transmisja online
25. Jubileuszowa Śląska Gala BCC. Transmisja online

Pragniemy poinformować, że 25. Jubileuszowa Śląska Gala BCC odbędzie się w NOSPR w Katowicach 17 października 2021 r. g. 18:00. Poza oficjalną częścią przewidziany jest również uroczysty koncert: „Włoska gala operowa” gdzie zabrzmią najsłynniejsze włoskie arie i uwertury operowe. Partnerem i współorganizatorem tego wydarzenia jest Miasto Katowice i Metropolia GZM.  

Dzięki współpracy z Miastem Katowice wydarzenie to będzie największym tego typu przedsięwzięciem w regionie. Zgromadzi środowiska intelektualne, finansowe i polityczne naszego regionu i nie tylko. Będzie to również doskonałe miejsce do nawiązywania współpracy oraz forum wymiany poglądów pomiędzy różnymi środowiskami. 

Śląska Gala BCC to również wydarzenie promujące przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach kierują się społeczną odpowiedzialność biznesu, dostrzegają potrzeby biedniejszych. Klub aktywnie promuje działalność obywatelską firm, ich właścicieli i menadżerów. Po raz kolejny podczas Gali zostaną wręczone Cezary Śląskiego Biznesu, Diamenty i Odznaczenia Państwowe ale też Śląskie Medale Solidarności Społecznej, będące podziękowaniem dla przedsiębiorców znanych ze swojej działalności charytatywnej i zaangażowania społecznego. 

Stało się już tradycją, że podczas Śląskiej Gali BCC firmy odpowiedzialne społecznie i partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu wręczą czeki dla organizacji / instytucji na łączna kwotę 200.000,00 zł. Śląska Gala BCC to doskonała okazja na promocję śląskich firm i integrację nie tylko ze środowiskiem biznesowym. 

Partnerem i współorganizatorem tego wydarzenia jest Miasto Katowice oraz GZM. Podczas Śląskiej Gali BCC poza oficjalną częścią przewidziany jest również uroczysty koncert: „Włoska gala operowa” podczas, którego zabrzmią najsłynniejsze włoskie arie i uwertury operowe. Solistką będzie Ewa Tracz, ceniona sopranistka, laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Ewa Tracz występowała na deskach m.in. mediolańskiego Teatro alla Scala, Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie, Opery Wrocławskiej czy Polskiej Opery Królewskiej. Podczas koncertu wykona niezwykle emocjonalne arie z oper Traviata oraz Nieszpory Sycylijskie Giuseppe Verdiego. Pojawi się również nieco humorystycznego klimatu opery buffa za sprawą arii z opery Don Pasquale Gaetano Donizettiego.

Ewie Tracz partnerować będzie zespół Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Rafała Janiaka – cieszącego się uznaniem dyrygenta i kompozytora, który regularnie współpracuje z wieloma teatrami operowymi w całym kraju. Pod jego batutą orkiestra będzie mogła zaprezentować pełnie swojego brzmienia w słynnych operowych uwerturach i scenach instrumentalnych. Oprócz uwertur do oper Sroka Złodziejka i Wilhelm Tell Gioacchino Rossiniego zabrzmi również uwertura do opery Moc przeznaczenia i słynny Marsz triumfalny z opery Aida Giuseppe Verdiego. Intrygi miłosne, dramatyczne zwroty akcji i wielkie romanse wyśpiewane najbardziej muzykalnym językiem świata – wszystko, co tworzy niepowtarzalny klimat włoskiej opery zalśni w pełnym blasku na koncercie z okazji 25-lecia istnienia Loży Katowickiej Business Center Club .  

Program ramowy gali:
I Część oficjalna g. 18:00 – 19:15
II Koncert Włoska gala Operowa 19:45 – 20:55
Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Sroka Złodziejka
Gaetano Donizetti- Quel guardo il Cavaliere... aria Noriny z opery Don Pasquale
Giuseppe Verdi - Uwertura do opery La forza del destino
Giuseppe Verdi - Mercè dilette amiche ... aria Eleny z opery I Vespri Siciliani
Giuseppe Verdi - Marsz triumfalny z opery Aida
Giuseppe Verdi - È strano... Ah, fors'è lui... Sempre libera...  z opery Traviata
Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Wilhelm Tell


Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA