Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Serce za serce
Serce za serce

Koncert „Serce za Serce” organizowany po raz 29 przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Stanowi on podziękowanie dla wszystkich sprzymierzeńców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, w uznaniu za ich hojność, pomoc oraz społeczną odpowiedzialność, a także jest wydarzeniem upamiętniającym postać założyciela i patrona Fundacji - prof. Zbigniewa Religi. Tegoroczna gala będzie również wyrazem wdzięczności dla całego środowiska medycznego za pełne poświęcenia zaangażowanie w pomoc chorym i walkę z pandemią COVID-19, z którą przyszło nam się zmierzyć. 

Podczas XXIX koncertu „Serce za serce” wysłuchamy najpiękniejszych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu artystów Teatru Rozrywki w Chorzowie. Przed publicznością zaprezentują się soliści, orkiestra, chór i balet wspaniałej chorzowskiej sceny. Artyści, przygotowali specjalny i wyjątkowy program. Podczas koncertu zabrzmią piosenki i utwory instrumentalne, które są kompozycjami stworzonymi na potrzeby największych kinowych produkcji. Będzie to muzyka z wielkich produkcji amerykańskich, kameralnych obrazów europejskich, filmów animowanych i muzycznych, kolorowych i czarno-białych. Nie zabraknie takich utworów jak: Moon River, Over the Rainbow, Titina, Shallow czy This Is Me. Fani "Skrzypka na dachu", "Króla lwa” czy "Dzwonnika z Notre Dame" z pewnością nacieszą oczy i uszy ponieważ na jednej scenie wystąpią niemal wszyscy artyści Teatru Rozrywki - aktorzy, wokaliści oraz balet. Barwne kostiumy oraz muzyka na żywo to nieodłączne atuty Rozrywki. Tegoroczny koncert uświetni orkiestra naszego teatru pod batutą Mateusza Walacha. Koncert "Przeboje muzyki filmowej" to klasyczne aranżacje oraz współczesne wykonania najlepszych musicalowych artystów.

Teatr Rozrywki w Chorzowie to trzydzieści sześć lat historii wspaniałych ludzi i spektakli. Wyprodukował największe światowe musicale, które na stałe zagościły w sercach widzów, łącząc kolejne pokolenia. Załoga teatru to profesjonalny zespół aktorski, baletowy, wokalny, orkiestra, Big Band Śląski i zaplecze pracowników technicznych i merytorycznych, którzy od lat dokładają starań, by Rozrywka była jednym z najważniejszych punktów na mapie teatralnej kraju. W 2006–2007 roku budynek został przebudowany i zmodernizowany, za co otrzymał szereg nagród, m.in. w X edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2009”. Sala teatru może pomieścić aż 577 widzów. Rocznie odwiedza nas ponad 100 000 widzów z całej Polski.

Prowadzący: Katarzyna Grysko oraz Dariusz Żaczek.


Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA