Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie. Konkurs wojewódzki.
Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie. Konkurs wojewódzki.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Szanowni Państwo Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie,

Przez dziesięciolecia komunistyczna władza robiła wszystko, żeby fałszować historię Polski. Ofiarą tej propagandy padli Żołnierze Niezłomni i ich rodziny, które przez lata żyły z piętnem „wyklętych”. Dziś wiedza o działalności podziemia antykomunistycznego jest zdecydowanie większa, ale wciąż naszym wspólnym zadaniem jest przywracanie pamięci o heroizmie i poświęceniu Żołnierzy Wyklętych. Dlatego zapraszam Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły do udziału w VII Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, który skierowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych (kl. VI, VII i VIII) oraz szkół ponadpodstawowych.

Inicjatywa ta co roku spotyka się z życzliwym przyjęciem Nauczycieli i Uczniów z województwa śląskiego, o czym świadczą 1604 prace, które powstały w poprzednich edycjach.

Laureaci w obu kategoriach oraz ich opiekunowie, jeśli tylko sytuacja pandemiczna ulegnie poprawie i pojawi się taka możliwość, na moje zaproszenie odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli. Ponadto na zwycięzców i finalistów czekają nagrody książkowe oraz gry historyczne, a wszyscy uczestnicy i ich nauczyciele otrzymają imienne dyplomy potwierdzające udział w Konkursie. Przewidziana jest także nagroda dla szkoły, z której napłynie największa liczba zgłoszeń.

Także i w tym roku, zapraszam Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły do udziału w Konkursie i jednocześnie z całego serca dziękuję za każde dotychczasowe świadectwo pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.

Wzorem lat ubiegłych, znajduje się on w wykazie konkursów Śląskiego Kuratorium Oświaty. Patronat naukowy objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.

Liczę, że moje zaproszenie spotka się z życzliwym przyjęciem Uczniów i Nauczycieli Państwa Szkoły i wspólnie damy świadectwo pamięci o Tych, którzy mieli być zapomniani i wyklęci. Dziś, również dzięki Państwu, są bohaterami naszej wolności.

Łączę wyrazy szacunku i sympatii
Jadwiga Wiśniewska
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu, VII edycja, 2022

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA