Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Dzień Innowacji ERASMUS+
Dzień Innowacji ERASMUS+

Piknik rodzinny Erasmus+ w Parku Śląskim i działalność Erasmus+ InnHUB Katowice

Spotkania z nowoczesną edukacją w Mobilnym Centrum Edukacji, warsztaty prowadzone przez Śląski Festiwal Nauki Katowice, MOTO Strefa Szeja Rally Team, strefa chill KSSE, pokaz łazików marsjańskich, animacje dla dzieci. To tylko niektóre atrakcje, zaplanowane na czas Pikniku Rodzinnego- dzień innowacji Erasmus+, który odbędzie się 18 września w godzinach 12:00 – 18:00 w Parku Śląskim przy Kanale Regatowym. Podczas imprezy dowiecie się również, że ze środków Programu Erasmus+ mogą skorzystać nie tylko studenci. 

Atrakcje podczas pikniku w Parku Śląskim

Na uczestników niedzielnego pikniku organizowanego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną czeka wiele atrakcji. Wśród nich są warsztaty, pokazy i koncerty. Na scenie wystąpi Błażej Król - utalentowany polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, znany z utworów m. in.: „Całą Ciszę”, „Te smaki i zapachy”. Król to wyjątkowa postać na polskiej scenie muzycznej. Jeszcze do niedawna znany był przede wszystkim fanom muzyki alternatywnej. Artysta, który zachwycił nas podczas Męskiego Grania w 2020 roku. Tworzy muzykę, która jest połączeniem różnych gatunków, i jest podparta niebanalnym tekstem o oryginalnej konstrukcji.

W programie nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, których zapraszamy na animacje i ciekawe warsztaty – m.in. z robotyki czy podstaw programowania w Mobilnym Centrum Edukacyjnym czy pokazy łazików marsjańskich. W namiocie Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice będzie można wziąć udział w warsztatach i zajęciach popularyzujących prowadzonych przez naukowców. Wyjątkową strefę przygotuje Partner Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. - Jarek | Marcin Szeja Rally Team. W MOTO strefie znajdziecie samochód rajdowy Braci Szeja, symulatory rajdowy i zderzeniowy oraz MOTO strefę dla malucha.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerami Pikniku są: Politechnika Śląska, Śląski Festiwal Nauki Katowice wraz z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Park Śląski, Szeja Rally Team oraz Fundacja wiedzy i dialogu społecznego Agere Aude - punkt EURODESK Chorzów.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Polskie Radio Katowice, TVP3 Katowice.

Budżet Programu Erasmus+ nie tylko dla studentów i uczelni. Działalność InnHUB’a 

Nasze działania i nasze InnHUBy mają za zadanie „odczarować” postrzeganie Programu Erasmus+ jako programu dedykowanego uczelniom, szkołom, czy też ośrodkom kształcenia zawodowego – przekonuje dr Paweł Poszytek Dyrektor Generalny FRSE Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności - Ponadto nie jest to Program poświęcony tylko wymianie studentów. Program Erasmus+ to także budowanie relacji i współpracy międzynarodowej. Na wsparcie finansowe mogą liczyć także firmy, instytucje oświatowe, fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, a także samorząd lokalny i regionalny wraz z instytucjami podległymi. Wspaniałe możliwości daje również Europejski Korpus Solidarności, „młodszy brat Programu Erasmus+”, finansujący wolontariat międzynarodowy i lokalne projekty solidarnościowe. Z Programem Erasmus+ naprawdę warto się „zaprzyjaźnić” dlatego serdecznie zachęcam wszystkich. Budżet Programu jest imponujący - Komisja Europejska przeznaczyła na lata 2021−2027 ponad 28 mld euro.

Najbliższe terminy naboru wniosków do Programów już w październiku! Dowiedz się więcej na stronie:

www.erasmusplus.org.pl

www.eks.org.pl

Aby promować możliwość korzystania z Programu  wśród mieszkańców Województwa Śląskiego, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności wraz z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. utworzyli Erasmus+ InnHUB Centrum Innowacji Programu Erasmus+, które jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Nadrzędnym celem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. jest tworzenie miejsc pracy i przyciąganie inwestorów z całego świata aby realizowali swoje  inwestycje na terenie strefywyjaśnia dr Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy EkonomicznejŻeby tak było, musimy oferować międzynarodowym koncernom potencjał przyszłych kadr, najczęściej młodych pracowników, będących jednocześnie przyszłością województwa śląskiego. Natomiast współpraca innowacyjnych firm ze szkolnictwem to najlepsza droga do sukcesu zarówno dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, jak i działających na terenie Śląska przedsiębiorstw. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z Politechniką Śląską otworzyła pierwsze studia dualne w Polsce, które obecnie są standardem. Dzisiaj rozpoczynamy powołany wraz z Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskim Korpusem Solidarności projekt Katowice Erasmus+ InnHUB. Jest to, pierwsze tego typu w regionie, miejsce spotkań informacyjnych oraz wykładów prezentujących dobre praktyki związane z innowacjami oraz nowymi technologiami, wykorzystywanymi w różnych branżach przemysłu i szkolnictwa.

Siedzibą InnHUB’a jest budynek Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej mieszczącej się w samym centrum Katowic, przy ul. Wojewódzkiej 42 (pokój nr 4)mówi Bartosz Stawiarz dyrektor Biura współpracy z regionami - Erasmus+ InnHUB - pełni rolę nie tylko punktu informacyjnego, ale też miejsca warsztatów i szkoleń.

Informacje o godzinach otwarcia centrum dostępne są na stronie: www.erasmusplus.org.pl/erasmus-innhub 

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA