Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Cud Miłości. Betlejem w Polsce
Cud Miłości. Betlejem w Polsce

Autorskie wersje świątecznych utworów, premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów. 29 grudnia świąteczna atmosfera opanuje katowicki Spodek. Dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów.

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia Betlejem w Polsce, widzowie oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia spotkamy się w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia. 

W koncercie widzowie usłyszą utwory, w tym kilka premierowych, które nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi. Niosą one jednak ze sobą wartości, jakie stanowią istotę Bożego Narodzenia – tę, jaka dzisiaj często zanika i zatraca się pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. Epicentrum świąt stanowi miłość. Czujemy ją wówczas, gdy wspieramy potrzebujących, gdy ktoś wyciąga dłoń. Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jeśli bliscy nas kochają, a my możemy odwzajemniać ich uczucie. Potencjał miłości istnieje zarówno w rzeczach wielkich, jak i w drobnych gestach. Miłość nie jest „stanem wyjątkowym”, choć wyjątkowo dobrze wpływa na stan naszego ducha. 

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka: Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity. 

Premierowo pojawi się nowy teledysk: Kolęda na strunie serca Janusza Radka i Agi Twardowskiej. 

Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT: Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia. 

Narodzenie Boga i Święta Bożego Narodzenia pozwalają nam poczuć ten cud miłości w szczególny sposób. Z pewnością jednak miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną. To współodczuwanie z drugim człowiekiem, empatia, która jednak musi wyrażać się w działaniu. Betlejem w Polsce nigdy nie zapomina o tej powinności: w tym roku wspieramy podopiecznych hospicjów. Z wielkim sercem także uczestnicy widowiska zaśpiewają wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas w drugiej części wydarzenia. 

Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy wiele polskich kolęd. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości się spełni.

Czwartek, 29 grudnia 2022, godzina 19:00, Spodek, Katowice.

Szczegóły na stronie: betlejemwpolsce.pl.

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA