Radio Katowice
Radio Katowice / Patronaty / Becek Czyta
Becek Czyta

Program

CZWARTEK/ 12.10.2023


SPOTKAJMY SIĘ WOKÓŁ KSIĄŻKI „ASIUNIA” – DLA NAUCZYCIELEK I NAUCZYCIELI, BIBLIOTEKAREK I BIBLIOTEKARZY
 09:00 / Bytomskie Centrum Kultury/sala Gloria

Porozmawiajmy o odwadze. Odwadze dorosłego człowieka i jego gotowości do rozmawiania
z dziećmi na trudne tematy, a także o tym jak wielkim sprzymierzeńcem jest dla nas literatura.  Podczas spotkania, zaplanujemy działania inspirowane książką „Asiunia” Joanny Papuzińskiej, także innymi tekstami literackimi dla dzieci młodszych, które z powodzeniem możemy wykorzystywać do pracy z młodzieżą i dorosłymi.  Prowadzenie Katarzyna Michalska. Czas trwania 90 minut. 

SPOTKANIE DLA GRUP PRZEDSZKOLNYCH i WCZESNOSZKOLNYCH
10:00 / Bytomskie Centrum Kultury/sala ToTu / 3+

Cześć, jestem Marcin. A Ty jak masz na imię?
Celem spotkania jest zachęcenie dzieci do  aktywności -  zadawania pytań, formułowania odpowiedzi oraz przekonania ich do pozytywnych zachowań. Tematy, które będą poruszane to m.in. jedzenie warzyw i owoców, czas spędzany przed ekranem, chodzenie spać, a także utrzymywanie porządku. Spotkanie z uwielbianą przez dzieci Anną Bukowską, będzie miało formę zabawnej rozmowy prowadzącej z lalką.
Czas trwania 60 minut. Bilety: 5 zł. Zapisy: becekczyta@becek.pl; tel. 32/3893109 w. 121.


PIĄTEK, 13.10.2023


WARSZTAT DLA NASTOLATKÓW
10:00 / Bytomskie Centrum Kultury/ sala ToTu / 12+

 Nastolatku, poznaj książki, dzięki którym dogadasz się nie tylko z innymi, ale przede wszystkim ze sobą.

Zmieniasz się. Może Ci się wydawać, że nikt cię nie rozumie. Że sam siebie nie rozumiesz, twoje reakcje zaskakują nawet ciebie. Skąd te wybuchy złości? Co za emocje? Rodzice  i nauczyciele to boomerzy, którzy nie znają ani TikToka ani Snapchata. Mówią, że za głośno słuchasz muzyki, że dużo czasu spędzasz przed ekranem. Nie ma o czym z nimi gadać. Serio…? Ale czy tak musi być? Mamy dla ciebie dobre wiadomości: NIE MUSI, bo porozmawiamy o książkach, dzięki którym zrozumiesz lepiej siebie, swoje emocje, ale też wejdziesz na chwilę w skórę tych przynudzających, wiecznie czepiających się dorosłych. Jedno jest pewne -  z prowadzącą warsztat Anną Bukowską, na pewno nie będziecie się nudzić!
Czas trwania 90 minut. Bilety: 5 zł. Zapisy: becekczyta@becek.pl; tel. 32/3893109 w. 121.


16:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 9+

Czy wiesz jak powstaje książka?

Warsztat z Mają Strzałkowską, podczas którego weźmiesz udział w quizie – a w nim sprawdzisz co wiesz o tworzeniu książek, czasie druku, policzysz czy w godzinę można podpisać 1000 egz. książek, weźmiesz udział w pakowaniu książki na czas, wymyślisz tytuł do krótkiej historii, sprawdzisz błędy i wykonasz korektę książki, poznasz tajniki druku, dowiesz się nieco więcej o ebookach i audiobookach oraz multimedialnych książkach, złożysz tekst i ilustracje,  a na koniec sam zorganizujesz konkurs prowadzącej. 

Czas trwania: 60 minut. Bilety: 10 zł 


17:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala ToTu/ wiek 10+

Anna ze Śląska

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller i bohaterkami książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”. Opowiemy o kobietach Polkach, o których słabo kto pamięta, a którym wiele zawdzięczamy, a co najważniejsze Autorka ma o nich mnóstwo fantastycznych historii do opowiedzenia. Bliżej poznamy Wandę Rutkiewicz – zdobywczynię najwyższych gór świata, Krystynę Skarbek – która wyprzedziła Jamesa Bonda, Krystynę Krahelską – bez której nie byłoby warszawskiej Syrenki … i wiele innych wspaniałych dziewczyn.
Czas trwania 60 minut. Bilety: 5 zł.

FESTIWAL W BIBLIOTECE 

15:00/ Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu pl. Jana III Sobieskiego/sala konferencyjna/ wiek 12+

Warsztaty pisania opowiadań z pisarką Martą Knopik cz. I

Pokażemy, jak przeprowadzić burzę mózgów, aby znaleźć możliwe historie do napisania, i jak wybrać historię, która jest najbardziej intrygująca. Wyjaśnimy, jak zacząć pisać i od samego początku być otwartym na nieoczekiwane. Sprawdzimy, jak praca z obrazem może wywoływać wspomnienia i oferować niespodzianki, które można zawrzeć w swojej opowieści.
Czas trwania do 150 minut. Bilety: 10 zł/ jeden bilet na dwa warsztaty – piątkowe oraz sobotnie.

SOBOTA 14.10.2023


10:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Pauza/ wiek 1+.

Książka bez słowa, to książka obrazkowa.
Warsztat z Grażyną Dobrzelecką skierowany do młodych rodziców i ich dzieci, pokazujący jak ważne jest obycie maluszka z pierwszą książką, którą jest książeczka obrazkowa - jak się nią posługiwać, jak pokazywać  ilustracje, jak je wykorzystywać do wczesnej edukacji dziecka, tego i wiele więcej dowiecie się podczas spotkania.
Czas trwania 45 minut. Bilety: 5 zł.


10:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ki-Nowa/ wiek 5+

BCKino: BASIA - seans przyjazny sensorycznie.

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.  Odcinki w zestawie: „Basia i biwak”, „Basia i Anielka”, „Basia i Dziadkowie”, „Basia i upał w zoo”, „Basia i nowy braciszek”. Film dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną, w tym osobom ze spektrum autyzmu. Warunki w sali kinowej zostaną dostosowane  do potrzeb i wymagań osób wrażliwych na bodźce (światła będą przyciemnione, dźwięk będzie przyciszony).

Basia – animowany, Polska 2017; reż.: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego), dubbing. Czas trwania: 50 min. Bilety: 13 zł.

Po seansie, o godz. 11:00 zapraszamy do sali Akwarium na spotkanie z Zofią Stanecką autorką książeczek o przygodach BASI (opis poniżej).


10:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ambasada/ wiek 6+

Pasmo regionalne.

Spotkanie z autorami książki „Górny Śląsk. Atlas dla dzieci” Sebastianem i Moniką Rosenbaum, którzy zabiorą Was w fascynującą wyprawę po Górnym Śląsku. Publikacja jest swoistym przewodnikiem po kulturze, historii i geografii wielokulturowego i ze wszech miar ciekawego regionu. Poznacie bohaterów legend i podań, nieznane lub zapomniane miejsca, charakterystyczne dla regionu rośliny oraz zwierzęta. Spotkanie będzie doskonałą okazją do odkrycia kolejnych ekscytujących tajemnic Górnego Śląska.

Czas trwania 50 minut. Bilety: 5 zł.


11:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 4+

Basia - spotkanie z wyobraźnią. 

Spotkanie z Zofią Stanecką, autorką serii ilustrowanych książeczek dla dzieci „Basia”, podczas którego porozmawiamy o wyobraźni, poszukamy odpowiedzi na pytania skąd się biorą pomysły, a także odpowiemy na pytanie jaką rolę podczas tworzenia pełnią emocje. Dzieci wspólnie z  autorką wymyślą bohatera, którego następnie narysują, a także wezmą udział w scence teatralnej z kukiełkami Basi i Taty, połączonej z rozmową Basi z dziećmi.

Czas trwania 50 minut. Bilety: 5 zł.


11:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/ wiek 10+

O prawie do wolności.

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem i jego kolejną opowieścią „Tygrys”, której bohaterami są  dzikie zwierzęta oraz dobrzy i źli ludzie. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso, jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać… Tak zaczyna się historia, której  inspiracją stały się prawdziwe wydarzenia z 2019 roku  - zatrzymanie nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. Poetycki język Cezarego Harasimowicza sprawi, że historia tygrysa pozostanie w sercach uczestników spotkania na zawsze.

Czas trwania 60 minut. Bilety: 5 zł.


12:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Pauza/ wiek 2+

Z wizytą u Pętelków.

Spotkanie z Barbarą Supeł autorką książeczek o rodzinie Pętelków, dedykowanych najmłodszym czytelnikom oraz ich rodzicom. Podążając za tytułową bohaterką – Jadzią oraz jej braciszkiem Stasiem, odkryjemy sposoby na wyciszenie przed snem, oswoimy temat kąpieli, przeziębienia, mycia zębów, a także wspólnie przygotujemy się do wyjścia na spacer.

Czas trwania 50 minut. Bilety: 5 zł.


12:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Antresola/ wiek 6+

Drzewa, których nie znacie.

Spotkanie i warsztaty plastyczne z Piotrem Sochą, autorem ilustracji książki „Drzewa”.  Autor opowie o niezwykłym świecie drzew, dowiecie się czy potrafią podróżować, po co są im liście, a także jak rozpoznać ile mają lat. Po części poznawczej przed dziećmi spotkanie z papierem, pędzlami, taśmami, gąbkami oraz flamastrami, z których powstanie duże drzewo. A co na nim będzie się znajdowało, zależeć będzie od fantazji uczestników – być może będą to prawdziwe zwierzęta żyjące na drzewach, liście, kwiaty, postacie z bajek, fantastyczne rośliny, domki krasnoludków? Jedno jest pewne, podczas Festiwalu stworzycie własne, wspólne, oryginalne i niepowtarzalne drzewo.

Czas trwania: do 120 minut. Bilety: 10 zł.

13:00-15:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ambasada/ wiek 6+

Czytanie i budowanie – wyobraźni pobudzanie.

Jeżeli Twoje dziecko kocha klocki, to my sprawimy, że pokocha również czytanie! Zapraszamy na warsztaty z Pawłem Dobrzeleckim, podczas których będziemy czytać fragmenty książek naszych festiwalowych gości, a wasze dzieci będą budować bohaterów tych opowieści. Rodzice mile widziani – opowiemy wam jak wpleść czytanie w codzienne zabawy z dzieckiem, a także jak pobudzić w dzieciach spostrzegawczość, kreatywność i wyobraźnię. Czas trwania: 120 minut (można dołączyć w każdej chwili). Bilety 10 zł.

13:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Pauza/ wiek 9+

Jak być dzielnie - samodzielnym? 

Spotkanie z Marcinem Przewoźniakiem autorem książki „Poradnik małego skauta”, niezbędnikiem dla dzielnych łowczyń i łowców przygód! W przystępny i dowcipny sposób podpowiemy jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką/dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, poznamy rodzaje chmur, co oznaczają znaki przy drogach, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych… jednym słowem podczas spotkania podpowiemy, jak radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach.

Czas trwania: 60 minut. Bilety: 5 zł.


14:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 7+

Ale dlaczego?

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke,  podczas którego spróbujemy rozgryźć zagadki kryminalne,  porozmawiamy o ekologii, dobrym wychowaniu i kulturze, a także wspólnie z autorem odpowiemy na pytanie dlaczego nie chcemy być księżniczkami? To tylko parę z wielu spraw, które poruszmy podczas spotkania. Gwarantujemy, że będziecie śmiali się głośno, a do tego zadawali setki pytań - bo spotkania z Grzegorzem Kasdepke to zawsze ciekawa i radosna przygoda.

Czas trwania: 60 minut. Bilety: 5 zł.


15:45/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 5+

Kocia Szajka grasuje po Bytomiu

Przyjdźcie na spotkanie z Agatą Romaniuk, przybijcie jej piątkę i dajcie się porwać kociej przygodzie. Co na Was jeszcze czeka? Wcielicie się w detektywów tropiących różne zagadki, przy okazji poznacie różne miasta Polski i ich znaki rozpoznawcze, takie jak cieszyńskie kanapki ze śledziem, czy toruńskie pierniki.

Czas trwania: 60 minut. Bilety: 5 zł.

FESTIWAL W BIBLIOTECE 

10:00/ Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego/sala konferencyjna/ wiek 12+

Warsztaty pisania opowiadań część II.
Drugi dzień warsztatów pisania opowiadań z pisarką Martą Knopik. 
Czas trwania do 150 minut. Bilety: 10 zł/ jeden bilet na dwa warsztaty – piątkowe oraz sobotnie.


FESTIWAL W PAŁACU 

10:00/ Pałac w Miechowicach, ul. Dzierżonia 30/ wiek 2+

Rodzina Pętelków w Pałacu.

Spotkanie z Barbarą Supeł autorką książeczek dedykowanych najmłodszym czytelnikom oraz ich rodzicom o rodzinie Pętelków. Podążając za tytułową bohaterką – Jadzią oraz jej braciszkiem Stasiem, odkryjemy sposoby na wyciszenie przed snem, oswoimy temat kąpieli, przeziębienia, mycia zębów, a także wspólnie przygotujemy się do wyjścia na spacer. Wiek 2+.

Czas trwania 50 minut. Bilety: 5 zł.

11:15/ Pałac w Miechowicach, ul. Dzierżonia 30/ wiek 5+

Mali Detektywi na tropie…

Warsztat z Mają Strzałkowską autorką książki "Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu". Poznacie słowa związane z pracą detektywa, narysujecie portret pamięciowy zagubionej lalki (nauka uważnego słuchania), zbierzecie dowody w sprawie, sprawdzicie linie papilarne oraz wykonacie zadania na kreatywność i spostrzegawczość, a na deser czeka Was gra plenerowa!

Czas trwania do 60 minut. Bilety: 10 zł

NIEDZIELA 15.10.2023


10:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Pauza

Czytamy do brzuszka – czytelnictwo prenatalne.

Warsztaty dla przyszłych mam z Grażyną Dobrzelecką. Głośne czytanie książek, tak jak słuchanie muzyki czy mówienie „do brzuszka” ma wpływ na rozwój dziecka, jego zachowania. Kolejnym pozytywnym aspektem czytania na głos w okresie ciąży jest oswajanie z taką formą spędzania czasu. Dla mam słabo lub niewidzących będziemy promowali czytanie dzieciom za pomocą audiobooków. Czas trwania: 60 minut. Bilety 10 zł.

11:00-13:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ambasada/ wiek 6+

Czytanie i budowanie – wyobraźni pobudzanie.

Jeżeli Twoje dziecko kocha klocki, to my sprawimy, że pokocha również czytanie! Zapraszamy na warsztaty z Pawłem Dobrzeleckim, podczas których będziemy czytać fragmenty książek naszych festiwalowych gości, a wasze dzieci będą budować bohaterów tych opowieści. Rodzice mile widziani – opowiemy wam jak wpleść czytanie w codzienne zabawy z dzieckiem, a także jak pobudzić w dzieciach spostrzegawczość, kreatywność i wyobraźnię. Czas trwania: 120 minut (można dołączyć w każdej chwili). Bilety 10 zł.


11:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Ki-Nowa/ wiek 5+

Inspektor Parma nadchodzi! 

Zapraszamy na spotkanie z Christoperem Siemieńskim, autorem serii książek o Inspektorze ParmieCzy wiecie co się kryje w jedzeniu? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? Czy nowe technologie są złe i zmieniają ludzi w zombie uzależnione od smartfonów? Obiecujemy, że Inspektor Parma odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.

Czas trwania: 60 minut. Bilety 5 zł.

11:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/ wiek 1+

Spotkanie z maskotką KICIĄ KOCIĄ - podczas którego przeczytamy książeczki o przygodach ulubionej bohaterki najmłodszych czytelników oraz wręczymy dyplomy przyjaciela Kici Koci.

Czas trwania do 60 minut. Bilety 5 zł.

12:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ wiek 8+

Gra terenowa z technologią wirtualnej rzeczywistości 

Fantastyczna przygoda z Karolem Baranowskim i technologią wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy odkryją tajemnice Bullerbyn, rozwiązując zadania literackie oraz logiczne, a pomoże im w tym rozszerzona rzeczywistości, kody QR oraz nowe technologie wykorzystane w grze. Czas trwania do 120 minut. Bilety 10 zł.

12:15/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 9+

W góry!

Uwielbiana przez pokolenia, autorka wielu bestsellerów Barbara Gawryluk spotka się z czytelnikami i czytelniczkami wokół książki „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”. Będziemy rozmawiali o tym co może nas spotkać podczas wyprawy w góry, podamy cenne porady i przestrogi, zwrócimy uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a także na różne aspekty górskich wycieczek: od lokalnych przysmaków, nocowania w schronisku, aż po zagrożenia, takie jak niespodziewana burza w trakcie zdobywania szczytu. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz slajdów z ilustracjami Adama Pękalskiego zamieszczonymi w książce.

Czas trwania 60 minut. Bilety 5 zł.

12:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Antresola/ wiek 6+

Warsztat skandynawski z Robbem Maciągiem.

Podczas warsztatu odwiedzimy 2 kraje. W Szwecji pojedziemy na chwilę do wioski Bullerbyn, poznamy szwedzkie tradycyjne święto Midsummer, tradycyjne potrawy, dowiemy się co to fikka, czym jest szwedzki dizajn. Tymczasem w Norwegii, na dalekiej północy, będziemy podziwiać zorze polarną, poznamy zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia i dlaczego w wigilię wszyscy korzystają z sauny. Posłuchamy historii o Wikingach, poznamy ich runy, zrobimy konika dalę i/lub  aurorę borealis.

Czas trwania 60 minut. Bilety 10 zł.

13:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Gloria/ wiek 9+

Ale odlot!

Jak to się dzieje, że samolot nie spada? Jak działa radar albo spadochron? Czy da się latać bez napędu? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spotkania z Jackiem Ambrożewskim, autorem książki „Ale odlot! Rysunkowa historia lotnictwa”. Ale to nie wszystko – poznacie tajniki budowy balonów i szybowców, a także zobaczycie, jak istotna w rozwoju lotnictwa była natura. Zaś za pomocą szeregu odlotowych eksperymentów spróbujecie zrozumieć, jak to się dzieje, że balony i samoloty nie spadają.

Czas trwania do 60 minut. Bilety 5 zł.


14:30/ Bytomskie Centrum Kultury/ wiek 8+

Gra terenowa z technologią wirtualnej rzeczywistości 

Fantastyczna przygoda z Karolem Baranowskim i technologią wirtualnej rzeczywistości. Uczestnicy odkryją tajemnice Bullerbyn, rozwiązując zadania literackie oraz logiczne, a pomoże im w tym rozszerzona rzeczywistości, kody QR oraz nowe technologie wykorzystane w grze. Czas trwania do 120 minut. Bilety 10 zł.

14:45/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala Akwarium/ wiek 5+

Niesamowite przygody skarpetek.

Warsztat z Danielem de Latour, autorem komiksów oraz ilustracji do książek m.in. Justyny Bednarek, z którą wspólnie wydali bestseller "Sekretna historia ludz… skarpetek”. I nie inaczej będzie podczas naszego spotkania. Skarpetki staną się bohaterami waszych kartek, a przy użyciu kredek, nożyczek i kleju ożyją, tworząc niesamowite skarpetkowe historie.

Czas trwania do 60 minut. Bilety 5 zł.


16:00/ Bytomskie Centrum Kultury/ sala ToTu/ wiek 5+  

Dzieci z Bullerbyn – spektakl Teatru Małego w Tychach.

„Dzieci z Bullerbyn” to ciesząca się niesłabnącym powodzeniem, znakomita powieść Astrid Lindgren, która opowiada urocze historie małych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn. Spektakl jest ukłonem w stronę dziecięcej wyobraźni i świata zabawy. Teatr Mały
w Tychach zaprosił na scenę nie tylko doświadczonych, zawodowych aktorów (Iwona Loranc, Anna Buczkowska i Andrzej Warcaba), ale również młodych adeptów sztuk scenicznych, którzy wygrali casting, a następnie uczestniczyli w intensywnych warsztatach prowadzonych przez edukatorkę teatralną i reżyserkę – Annę Białoń. Dzięki wyjątkowej obsadzie oraz piosenkom napisanym specjalnie na potrzeby Teatru przez Joannę Piwowar Antosiewicz, widzowie będą mieli okazję przenieść się w świat radosnego dzieciństwa, gdzie cieszy każdy, nawet najmniejszy upominek losu, a niewinne żarty
i pomysłowe zabawy, powodują uśmiech na twarzy każdego z uczestników tego wyjątkowego spotkania.

Czas trwania: 60 minut. Bilety 20-30 zł

Podczas Festiwalu zapraszamy do wejścia w świat przygód ilustracji książkowej. Hol I piętro PRZYTUL MNIE – wystawa ilustracji Emilii Dziubak, hol II piętro MARZENIA KRASNOLUDKÓW – wystawa ilustracji Macieja Szymanowicza. FESTIWAL W PAŁACU 

09:30/ Pałac w Miechowicach ul. Dzierżonia 30/ wiek 10+

Czy można poznawać świat pijąc herbatę? Oczywiście!

Warsztaty herbaciane z Robbem Maciągiem, podczas których zabierzemy Was do kilku krajów przygotowując pięć, zupełnie różnych herbat. Będą herbaty słodkie, gorzkie, słone a nawet takie, które herbatami wcale nie są. Powędrujemy przez Chiny, Indie i Tybet, a nawet do Afryki. Dowiemy się skąd wzięło się słowo „herbata”, jaką wodą zalewamy zieloną a ile kostek cukru potrzeba na szklaneczkę irańskiej i marokańskiej. Dowiemy się po co w tybetańskiej herbacie jest masło, jakiej herbaty używają Etiopczycy, po co Marokańczykom mięta i ile kardamonu jest w indyjskim ciaju.

Czas trwania: 70 minut. Bilety 10 zł.

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA