Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 18-24 września

Ciepło to już było, przed nami kilka chłodnych nocy i dni. Wszystko za sprawą systemu frontów związanych z niżem barycznym, który przybył znad środkowej Słowacji. W wielu regionach rozpocznie się próbny sezon grzewczy, a na wschodzie kraju na serio, gdyż możliwe są tam przymrozki, a nawet lekki mróz. Na szczytach Tatr spodziewane są opady deszczu ze śniegiem.

Po kilku dniach pieszczotliwej pogody, z temperaturami powyżej 25 stopni C, przeżyjemy szok termiczny z temperaturami niewiele ponad 11 stopni C za dnia i z 6/8 stopniami C w nocy, przy pełnym zachmurzeniu. Dopiero około środy/czwartku zacznie się przejaśnić i temperatury wzrosną do 18/20 stopni C. 

No cóż. Idzie jesień. 

Z każdym dniem słońce operuje coraz niżej nad horyzontem, a dni są krótsze. Załamanie pogody wymaga wyciągnięcia z szaf cieplejszych okryć i butów. Na kolejną fazę złotej polskiej jesieni musimy poczekać. 

A co dzisiaj? Do końca soboty zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, którego w sumie miejscami może spaść do 10 litrów wody na m2. Temperatura maksymalna do 16 stopni C, wysoko w Beskidach do 9 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, tylko wysoko w górach dość silny, chwilami porywisty, także północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu. Temperatura minimalna nocą od 7 do 9 stopni C, w rejonach podgórskich od 5 do 7 stopni C, wysoko w Beskidach od 3 do 6 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, z wyjątkiem beskidzkich grani, gdzie powieje dość silnie z północnego-zachodu. 

W niedzielę zachmurzenie duże, raczej bez opadów, ale bardzo chłodno, z temperaturą odczuwalną poniżej 10 stopni C.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 18-24.09.2021