Trójwymiarowa Prognoza Pogody

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.

Pogoda na tydzień 24 czerwca – 1 lipca

Pitagoras bądźcie zdrów, canto cantare, czyli po włosku śpiewajmy pieśń, o pięknej pogodzie na początek wakacji. Zważywszy, że obecna sytuacja baryczna sprzyja napływowi gorących mas powietrza znad Afryki. Przez najbliższy tydzień żar poleje się z nieba. Czy rekord temperatury maksymalnej zostanie pobity? Zobaczymy. Przypomnę, że padł on pod koniec czerwca 2019 roku w miejscowości Ceber i wynosi 38,3 stopnia Celsjusza. 

Na znaczne ochłodzenie trzeba będzie cierpliwie poczekać i nie narzekać, gdyż będzie jak w raju, gdzie, jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński: "Od rana aż do wieczora anioły wzdychają, wzdychają, pokotem leżą na łąkach i piwem się polewają." 

Do końca soboty zachmurzenie małe, ale pod wieczór, gdzieniegdzie, w południowej części województwa śląskiego, na krótko, zachmurzenie może wzrastać do dużego z możliwymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna do 30 stopni C, w rejonach podgórskich do 28 stopni C, na szczytach Beskidów do 22 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Warunki biometeorologiczne korzystne. 

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna nocą od 13 do 16 stopni C. Wiatr słaby, wschodni, wysoko w górach również. 

W niedzielę, jak i w kolejnych dniach, do końca przyszłego tygodnia, pogoda jak marzenie, słonecznie i bardzo ciepło. Tylko na środę zapowiadane są większe burze, jak to przy upałach bywa. A tak cały czas niemalże bezchmurnie, z temperaturami w dzień od 29 do 33 stopni C, nocami od 12 do 16 stopni C.

Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice. 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na tydzień 25.06-1.07
.2022