Radio Katowice
Radio Katowice / Polecamy / Sebastian Riedel & CREE. Transmisja koncertu
Sebastian Riedel & CREE. Transmisja koncertu

Sebastian Riedel wraz z zespołem Cree są obecnie w toku przygotowań do wydania premierowego albumu, pierwszego od 2015 roku, kiedy nakładem Universal Music Polska ukazał się krążek „Heartbreaker”. 

Materiał na nim zawarty był solidną dawką przebojowego blues-rocka. Tym razem Sebastian Riedel z zespołem Cree sięgają głębiej do korzeni. Powstaje płyta nawiązująca do muzyki z kręgu amerykańskiego południa, która od wielu dekad, pod względem muzycznym, jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla ludzi oczarowanych rasowym brzmieniem gitar, pulsującej sekcji i tego swoistego nieuchwytnego ducha unoszącego się nad tego rodzaju twórczością. Takie będzie „nowe” dziecko Sebastiana Riedla & Cree. Gitarowe, pulsujące, rasowe, okraszone dopracowanymi tekstami. Za to fani pokochali Cree przed blisko trzydziestu laty. Zespół za to oddanie stale im się odwdzięcza grając po kilkadziesiąt koncertów rocznie. Tym razem będzie to jednak nowa płyta. 

„Album powstaje w studiu nagraniowym Radia Katowice, miejscu niezwykle nowoczesnym, ale i z bogatymi tradycjami. Miejscu, w którym tego rodzaju produkcje mogę się narodzić. Mogą dojrzeć i zostać uwiecznione na krążkach. Jest to studio znane Sebastianowi Riedlowi, liderowi zespołu. To tutaj, przed laty, mój tata nagrał pierwsze kompozycje wraz z zespołom Dżem. To tutaj powstało kultowe „Whisky”. To wreszcie tutaj nagrałem swoją pierwszą solową płytę pod tytułem „Radio Sessions”. To miejsce wymarzone do twórczej pracy dla każdego artysty. Szczególnie tego, który dąży do działania w pełni profesjonalnych warunkach. Studio Radia Katowice temu sprzyja” – uważa Riedel. 

Premiera pierwszego singla z powstającej płyty odbędzie się tej jesieni na antenie Radia Katowice. Krążek z kolei ukaże się na rynku z końcem bieżącego roku. Podczas koncertu, który odbędzie się 23 września 2022 r. o godz. 18:00 w Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda zespół zaprezentuje część materiału, jaki znajdzie się na płycie. Dodatkowo będzie można usłyszeć przekrojowy zestaw utworów z blisko 30-letniej kariery grupy, która w swojej historii nagrała siedem studyjnych płyt, a także wystąpiła na wszystkich liczących się festiwalach muzycznych w Polsce, od Przystanku Woodstock na dużej scenie, przez Rawę Blues, aż po zwycięskie Top Trendy w Operze Leśnej w Sopocie. 

Skład zespołu:
SEBASTIAN RIEDEL – gitara, śpiew, harmonijka
BARTEK MIARKA – gitara
LUCJAN GRYSZKA –  gitara basowa
ADAM LOMANIA – piano, hammond
KUBA MAJERCZYK – perkusja (foto intro)


Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA