Galeria "Na żywo"

Galeria Polskiego Radia Katowice "Na żywo" czyli ewenement i artystyczna jakość na skalę ogólnopolską. Od kilkunastu lat skupiamy wokół siebie najwybitniejsze nazwiska i najważniejsze dzieła. Swoje prace – obrazy, rzeźby, grafikę, instalacje etc. – eksponują w galerii "Na żywo" twórcy uznani, o kolosalnym dorobku i artyści młodzi, wkraczający brawurowo na rynek sztuki. W "Na żywo" liczy się oryginalność, klasa warsztatu i emocjonalna aura.

Polskie Radio Katowice promuje i popularyzuje w ten sposób współczesną sztukę, a audycje towarzyszące wernisażom są jak psychologiczny "rentgen". Wyjawiają duchową prawdę o twórcy i jego świecie.

Naszymi gośćmi byli artyści tej klasy co Urszula Broll, Andrzej Urbanowicz, Jerzy Duda Gracz, Witold Pałka, Jerzy Handermander, Tadeusz Michał Siara, Stanisław Mazuś, Olgierd Bierwiaczonek i szereg innych znakomitości.

Na ścianach słynnych "długich korytarzy" naszej Rozgłośni można podziwiać zgromadzoną z pietyzmem kolekcję obrazów. To swoista kronika "Radia z obrazami", jak pisze o nas często prasa i, z nutą zazdrości, mówi telewizja.

Galeria "Na żywo" - żywa sztuka, żywy odbiór, żywe emocje!