Edukacja regionalna

Tematem „edukacja regionalna” podsumujemy w naszym programie zakończony wczoraj rok szkolny. Wiele razy rozmawialiśmy z przedstawicielami różnych środowisk o tym, jak merytorycznie i ciekawie uczyć o regionie. Byliśmy na śląskim śpiewaniu i obserwowaliśmy debaty oksfordzkie, czytaliśmy książki pisane po śląsku, a także zapraszali autorów wykorzystujących stylizację gwarową w książkach dla dzieci. Dziś podsumowanie wszystkich spotkań na temat edukacji regionalnej w roku szkolnym 2015/2016. Naszym gościem jest Bogusław Kniszka przewodniczący koła Związku Górnośląskiego w Turzy Śląskiej.

Lato już na dobre się rozpoczęło, więc i dla koneserów letniej kuchni mamy coś wyjątkowego. Przepisy opracowane przez mistrza Remigiusza Raczkę na letnie śniadania, obiady, kolacje i desery z całym bogactwem tradycji śląskiej kuchni na pewno ucieszą wielu naszych słuchaczy.

Na zakończenie rozmowa z Ewą Leśniak, znaną polską aktorką teatralną i filmową, Ślązaczką od pokoleń, która także dzieli się swoja śląskością w piosenkach śpiewanych z Antykami.


Ligoniowe Radio