Pierwszy etap dla Włocha. Zobacz finisz.
12.07.2016
17:51:00

Włoch Davide Martinelli wygrał w Warszawie pierwszy etap 73. wyścigu Tour de Pologne. Na ósmej pozycji dojechał najlepszy z Polaków - Michał Kwiatkowski.

Kolarze mieli dziś do pokonania 135 kilometrów. Start nastąpił w Radzyminie, ale główna część etapu prowadziła ulicami Warszawy. Zawodnicy wielokrotnie próbowali ucieczek, jednak kilka kilometrów przed metą wszyscy jechali już w peletonie.

Finisz, najlepiej taktycznie, rozegrał Włoch Davide Martinelli z grupy Etixx-Quick Step. Drugi był jego kolega z grupy, Kolumbijczyk Fernando Gaviria, a trzeci Australijczyk Ewan Caleb (Orica).

Ósmą lokatę wywalczył najlepszy z Polaków - Michał Kwiatkowski (Sky), z kolei Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zdobył różową koszulkę najlepszego górala!

Jutro wyścig znajdzie się na drogach naszego regionu. Start drugiego etapu nastąpi o 15tej, w Tarnowskich Górach, następnie przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów i Siemianowice kolarze wjadą do Katowic. Po kilku rundach wokół miasta, około 18.30, dotrą do mety, przy Spodku.

UTRUDNIENIA NA DROGACH W NASZYM REGIONIE  w dniach od 12 do 18 lipca.