Szlifowanie formy w Szczyrku

fot. facebook.com

W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wielu polskich sportowców przygotowuje się do kolejnych startów.

Polska młodzieżowa reprezentacja siatkarska kobiet, pod okiem trenera Jacka Nawrockiego, w Szczyrku szlifuje formę przed eliminacjami Mistrzostw Świata do lat 23, które na przełomie lipca i sierpnia odbędą się w Serbii. Jednym z elementów przygotowań będą sparingowe mecze z rówieśniczkami z Turcji. Mecze rozegrane zostaną w hali COS dzisiaj i jutro o godzinie 18:00. Wstęp na te spotkania jest bezpłatny.

W Szczyrku, do IO, przygotowują się reprezentantki Polski w siatkówce plażowej Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin). Trenują dwa razy dziennie. Codziennie ćwiczą na piasku, a co drugi dzień na siłowni.

Kołosińska i Brzostek są pierwszymi polskimi siatkarkami plażowymi, które wystąpią w igrzyskach. Przepustkę zapewniły sobie już jakiś czas temu na podstawie rankingu. W Rio de Janeiro wystąpią także dwa duety męskie w tej dyscyplinie, w tym trzech reprezentantów z naszego regionu Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) oraz Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie). Doświadczenie w imprezie tej rangi ma tylko pierwsza z wymienionych par, która w Londynie dotarła do ćwierćfinału.

W Szczyrku trenują także kadra narodowa siatkarek plażowych z Niemiec oraz polskie łuczniczki.


Podobne artykuły