Igrzyska Olimpijskie Rio 2016

Dziś w nocy naszego czasu o godzinie pierwszej rozpocznie się uroczystość otwarcia Igrzysk 31 Letniej Olimpiady ery nowożytnej.

W Rio de Janeiro wystartuje ponad 11 tysięcy sportowców, będą walczyć w ponad 300 konkurencjach, tak wiec do zdobycia będzie ponad 900 medali. Wystartują sportowcy z ponad 200 krajów świata, czyli z tych, gdzie zarejestrowane są narodowe komitety olimpijskie. Wśród nich będzie ponad 240 sportowców z naszego kraju.

Pierwszym polskim sportowcem, który wystartował na Igrzyskach jest łuczniczka Karina Lipiarska Pałka. Od 18 tej trwają kwalifikacje do zawodów łuczniczych polegające na strzelaniu z odległości 70 m do tarczy w ciągu 12 serii tak, aby oddać w sumie 72 strzały. Wynik - najlepszy - zadecyduje o rozstawieniu w turnieju głównym. Finał zawodów łuczniczych będzie miła miejsce 11 sierpnia.

Na igrzyskach od środy grają już piłkarze. W turnieju mężczyzn wczoraj m.in. Brazylia z Neymarem w składzie tylko zremisowała w Brasilii z RPA 0 do 0. Fidżi przegrało z Korea Południową 0 do 8. Nigeria pokonała Japonie 5 do 4. Szwecja zremisowała z Kolumbią 2 do 2.


Wiadomości sportowe