Nasi w Rio - dzień 3

fot. rio2016.com

W trzecim dniu Igrzysk nie mieliśmy wielkich powodów do radości.

Czwórka podwójna kobiet Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska zajęła drugie miejsce w wyścigu repasażowym i awansowała do finału.

Występy w półfinałach zapewniły sobie dwójki podwójne wagi lekkiej - Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak oraz Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski, a także siostry Anna i Maria Wierzbowskie, które startują w dwójce bez sternika.

W repasażach popłynie natomiast nasza męska ósemka.

Marcin Pochwała i Piotr Szczepański przebrnęli eliminacje slalomu w kajakarstwie górskim, ale awansowali z 11, ostatnim kwalifikującym się, wynikiem.

W jedynkach kobiet Natalia Pacierpnik awansowała do półfinału z 10 wynikiem.

Żadnej polskiej szablistce nie udało się znaleźć w czołówce olimpijskiego turnieju indywidualnego. W 1/8 finału odpadła Małgorzata Kozaczuk, a Bogna Jóźwiak i Aleksandra Socha zmagania zakończyły rundę wcześniej.

Bardzo szybko z nadziejami na medal pożegnała się Arleta Podolak. Dżudoczka Czarnych Bytom odpadła już w pierwszej rundzie rywalizacji w wadze 57miu kilogramów.

Słabo zaprezentowała się tym razem nasza jastrzębsko-dąbrowska para siatkarzy plażowych. W drugiej kolejce fazy grupowej Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przegrali z Rosjanami Nikitą Ljaminem i Dmitrijem Barsukiem i o ich awansie do kolejnej fazy zdecyduje ostatnia seria.

Wciąż rozczarowują pływacy. Brązowy medalista Mistrzostw Świata na 200 metrów stylem motylkowym - Jan Świtkowski, w eliminacjach był 17. By znaleźć się w półfinale zabrakło mu jednej setnej sekundy.

A w eliminacjach na 200 metrów stylem zmiennym Katarzyna Baranowska była ostatnia.

Po trzech wyścigach żeglarskiej klasy RS:X Piotr Myszka jest piąty, a wśród kobiet Małgorzata Białecka zajmuje 15 miejsce. Po dwóch startach w klasie Laser Kacper Ziemiński jest 33.

Paweł Spisak wycofał się z olimpijskiej rywalizacji we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Polak, który po pierwszej konkurencji, ujeżdżaniu, zajmował 51. miejsce, miał upadek na jednej z przeszkód i nie ukończył treningu.

baner_01_640_01


Wiadomości sportowe