Skandal w Rio: Czerniak nie popłynie!

fot. Facebook

Konrad Czerniak, pływak, zawodnik katowickiego klubu sportowego AZS AWF nie wystartuje w Rio w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym.

Zabrakło go na listach startowych, najprawdopodobniej przez niedopatrzenie ze strony sztabu trenerskiego.

— To skandaliczna sytuacja — ocenia członek Polskiego Związku Pływackiego i dyrektor katowickiego klubu sportowego AZF AWF Krzysztof Nowak.


— To olbrzymia strata dla naszego klubu — dodaje Nowak.


Konrad Czerniak to między innymi trzykrotny medalista Mistrzostw Świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie i wielokrotny rekordzista Polski.

Oburzenie cała sytuacją przedstawił w wypowiedzi na swoim profilu. - Mam niemiłą informacje dla wszystkich którzy czekają na mój start na 100 dowolnym - nie popłynę. Nie była to moja decyzja ani mojego Trenera. Dowiedziałem się o tym od mojej siostry dzień przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich. Informacja ta zwaliła mnie z nóg, nie życzę nikomu takiej sytuacji i mam nadzieje że się to nigdy nie powtórzy. Trenuje pływanie od 20 lat, reprezentuje Polskę, prawie całe życie podporządkowałem mu po to aby ścigać się z najlepszymi a prawo do startu na Igrzyskach Olimpijskich odebrał mi ktoś z PZP przez "niedopatrzenie" , "pomyłkę", sytuacje jeszcze nie wyjaśnioną.

 

Autor: Marcin Rudzki


Wiadomości sportowe