Górnik ograł Legię w Pucharze Polski!
11.08.2016
08:10:00

Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawa po dogrywce 3:2.

Warszawiacy, obrońca Pucharu Polski, prowadzili w Zabrzu z pierwszoligowym Górnikiem 2:0, ale mecz przegrali po dogrywce 3:2!

Po pierwszej połowie legioniści prowadzili 2:0. W 37. minucie bramkę zdobył Kasper Hamalainen, w 39. na 2:0 podwyższył Nemanja Nikolić. Honorowego gola mógł strzelić Roman Gergel, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej połowie sytuacja się odmieniła. Górnik zmienił oblicze. Najpierw Bartosz Kopacz głową trafił do siatki Legii, potem zrobił to Rafał Kurzawa.

Po remisie w zasadniczym czasie gry w dogrywce znowu główką - trzecią bramkę dla Górnika zdobył Kopacz. Dzięki temu Górnik zagra w 1/8 finału Pucharu Polski a obrońca tytułu i Mistrz Polski odpada z rozgrywek!

O ćwierćfinał zabrzanie zagrają z Wigrami Suwałki

W innych meczach GKS Jastrzębie pokonał 2:1 Radomiaka Radom i w 1/16 finału PPP Jastrzębianie powalczą z Górnikiem Łęczna.

O najlepszą "16" Pucharu Polski zagra dziś Ruch Chorzów, który na wyjeździe zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.