Dzień w Rio: lekkoatletyka, zapasy, żeglarstwo
18.08.2016
16:49:00

Toczy się rywalizacja sportowa w 13 dniu Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Paweł Wiesiołek zajmuje 21. miejsce po 6. konkurencajch olimpijskiej rywalizacji w 10-boju.

Dwóch Polaków awansowało do dzisiejszego finału pchnięcia kulą - Konrad Bukowiecki w kwalifikacjach był 6 - Tomasz Majewski 7, odpadł Michał Haratyk.

To nie jedyny dzisiejszy finał na stadionie lekkoatletycznym, w którym  liczymy na dorobek medalowy -  w finale rzutu oszczepem wystąpi zwyciężczyni kwalifikacji Maria Andrejczyk, w finale rzutu młotem wystartuje najlepszy w kwalifikacjach Wojciech Nowicki.

W kwalifikacjach skoku wzwyż rywalizuje Kamila Lićwinko.

W półfinałach biegu na 800 metrów wystąpią  Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik. Do rywalizacji przystąpią także nasze sztafety.

Karol Robak wygrał pierwszą walkę w taekwondo. Polak rywalizujący w kategorii 68 kg. pokonał Senegalczyka Bala Dieye i awansował do ćwierćfinału.

W 1/8 finału rywalizacji zapaśniczek. W kat 63 kg Monika Michalik-Rogień powalczy z Japonką Risako Kawai natomiast w kat. 53 kg Katarzyna Krawczyk zmierzy się z reprezentantką Mongolii Sumiya Erdenechimeg.

Nasza kajakarka Ewelina Wojnarowska zajęła 4 miejsce w finale B na dystansie 500 metrów i ostatecznie sklasyfikowana została na 12 miejscu.

Medalowymi wyścigami zakończą się zmagania polskich żeglarzy. W klasie 470 popłyną Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczyńska, w klasie 48-er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Obie polskie załogi nie mają szans na zajęcie medalowej pozycji.