Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Rocznica. Pikieta. Defibrylatory. Kucharze.
13.12.2016
16:45:00

35 lat minęło od wprowadzenia stanu wojennego na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Tradycyjnie w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze upamiętniono ofiary tego czasu. W samo południe, m.in. byli opozycjoniści, uczestniczyli w mszy św. w Kościele św. Jadwigi. Następnie przed tablicą upamiętniającą ofiary z lat 1981-83 złożono wieńce i znicze. Na uroczystości do Zabrza wybrał się nasz reporter Łukasz Szwej.


 

Nabierają na sile protesty górników z Kopalni Węgla Kamiennego Makoszowy w Żorach. Wczoraj pracownicy stajkowali przed wejściem do zakładu, dziś zebrali się przed siedzibą Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Bytomiu. Domagali się wyjaśnień i podjęcia działań naprawczych. Rozmowy były trudne a momentami robiło się naprawdę gorąco. W ruch poszły race i petardy, przed budynkiem płonęło także ognisko z opon.  Według zapowiedzi górników, kolejny protest odbędzie się najprawdopodobniej jutro na terenie KWK Makoszowy. W Bytomiu był nasz reporter Kamil Jasek. 


 

Urząd Miasta Myszkowa wzbogacił się o nowoczesny sprzęt... medyczny. Wisi on w holu głównym, zaraz przy biurze podawczym i nie bez powodu. O powód i o szczegóły zapytała nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.


 

Jest wszystko tak, jak być powinno: barszczyk, żurek, ryby, pierogi i makówki. Na pięknie przystrojonych stołach czeka też oczywiście opłatek a dokoła brzmią kolędy. W Folwarku Szlacheckim w Kończycach Wielkich trwa spotkanie wigilijne dla samotnych seniorów, podopiecznych domów opieki społecznej i pacjentów oddziałów psychiatrycznych. Spotkanie, które wsparli liczni sponsorzy, przygotowało kilkunastu mistrzów kulinarnych z całej Polski. W przedświątecznej krzątaninie znaleźli czas na to niezwykłe wydarzenie. Dobrze, że choć to jedno grudniowe popołudnie nie będzie samotne. O pustym talerzu dla niezapowiedzianego gościa w wigilię na pewno będzie pamiętała nasza reporterka, Anna Sojka.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA