Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Program 500+. Intel Extreme Masters. Przyszłość KHW. Alkomat.
18.01.2017
16:45:00

Częstochowski samorząd podsumowuje działania w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. Mieszkańcy miasta złożyli ponad 14 tysięcy wniosków. Wypłacono ponad 78 milionów złotych. Do końca grudnia 2016 roku w całej Polsce wsparciem rządowego programu Rodzina 500 plus objęte zostały 3 miliony 800 tysięcy dzieci, a do rodzin trafiło ponad 17 miliardów złotych. Realizacji programu w Częstochowie przyglądał się Krzysztof Słabikowski. 


 

Katowice przygotowują się do kolejnego finału mistrzostw świata w grach komputerowych. Intel Extreme Masters, piąty raz z rzędu, odbędzie się w stolicy naszego województwa, w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Zainteresowanie jest tak duże, że po raz pierwszy potrwa przez dwa weekendy – pod koniec lutego i na początku marca. A o tym, że zainteresowanie jest, mówią liczby. Ubiegłoroczne mistrzostwa odwiedziło 113 tysięcy widzów. Transmisję śledziło kilkanaście milionów osób na całym świecie, w tym prawie 3 miliony Polaków... I jeszcze kilka liczb dotyczących gier komputerowych: 1,3 miliarda osób gra na komputerach PC, a rynek tej branży wycenia się na, bagatela, 100 miliardów złotych. Robi wrażenie prawda? Grami zainteresował się Łukasz Szwej.


 

Katowicki Holding Węglowy należy do jednej z trzech największych spółek węglowych w Polsce. W jego strukturach znajdują się obecnie 4 funkcjonujące kopalnie. Niestety w najbliższym czasie może się to zmienić. Od lat przedsiębiorstwo walczy z problemami finansowymi. Co roku koszty produkcji tony węgla przekraczają jego rynkową wartość. Konieczne jest wdrożenie planu naprawczego, który przewiduje m.in. likwidację dwóch kopalń. Według planów, przed pierwszym kwietnia ma dojść do fuzji z Polską Grupą Węglową. Ostateczna decyzja należy jednak do Komisji Europejskiej. W przyszłym tygodniu wiceministrowie energii Grzegorz Tobiszowski i Michał Kurtyka przedstawią w Brukseli plan naprawczy. Sprawie przyjrzał się nasz reporter, Kamil Jasek.


 

Miły wieczór w towarzystwie znajomych nieraz potrafi się przeciągnąć do późnych godzin. A kolei rano trzeba się zastanawić czy można już prowadzić samochód czy nie. Najprościej byłoby sprawdzić swój stan trzeźwości alkomatem. Nie zawsze i nie wszędzie jednak jest taka możliwość. W Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku od dziś może to zrobić każdy, bowiem, jak informuje st. sierż. Anna Karkoszka z rybnickiej policji, w holu zamontowano ogólnodostępny alkomat. Urządzenie zakupił rybnicki magistrat, bo była taka potrzeba, podkreśla Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu. Co o pomyśle sądzą sami mieszkańcy sprawdzała i oczywiście testowała nowe urządzenie, nasza reporterka, Joanna Opas.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA