Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Źródełko. Festiwalowi goście. Bombki choinkowe. Cyrkowe miasteczko.
06.07.2017
16:45:00

Gmina Mstów we współpracy z Fundacją Przyroda i Człowiek zrewitalizowała otoczenie źródła Stoki. Przechodzącą nad nim drogę i most ozdobiono wapiennymi kamieniami, zadbano o zieleń i zamontowano ławki. Dla tych, którzy pobierają stamtąd wodę wybudowano mały pomost. Gmina liczy, że źródło w nowym otoczeniu będzie kolejną z lokalnych atrakcji. Efekty podziwiał Krzysztof Słabikowski.


 

Trwają ostatnie przygotowania do Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. To już 12. edycja wydarzenia. W tym roku na Śląsk przyjedzie 65 wybitnych artystów, którzy w ciągu 4 dni wystąpią aż na 8 scenach! Start Festiwalu dziś o godzinie 20:00 w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. Jak wyglądają ostatnie przygotowania do Festiwalu obserwowała nasza reporterka Agnieszka Loch.

 


 

Dziś schłodzimy się nieco w naszym popołudniowym programie, bo będziemy sprawdzać, co robią latem symbole Bożego Narodzenia. Raz w roku, w grudniu mają swoje 5 minut, a teraz? Choinki szumią w lesie, mikołaj opala się w Rovaniemi, a co robią bombki choinkowe, sprawdzała Agnieszka Strzemińska.


Wiemy już, że jest to czas ich narodzin. Teraz przychodzą na świat i obserwujemy ten proces. Są już wydmuchane, wystudzone i posrebrzone. Czas na dekorację. Aplauz będzie w grudniu gdy będą błyszczeć i cieszyć oczy.


 

W centrum Katowic bardzo cyrkowo. Akrobaci, żonglerze, iluzjoniści zapewnili prawdziwą "Inwazję Sztukmistrzów". Na rynek wybrał się Łukasz Szwej, który potwierdza, że było naprawdę wystrzałowo. 
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA