Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Przewodnicy. Wolontariusze COP24. Pierniki.
04.12.2018
17:00:00

Anna Sojka

Barbórkę, czyli największe górnicze święto, obchodzą także przewodnicy turystyczni po kopalniach, a wśród nich Konrad Kołakowski, przewodnik muzeum górnictwa węglowego w Zabrzu oraz Henryk Fic, przewodnik po zabytkowej kopalni Guido.


W popołudniowym programie Radia Katowice po raz kolejny przybliżamy państwu - czym jest i jak przebiega COP24. Tym razem nasza reporterka wybrała się na pierwszą linię frontu. Odwiedziła w pracy tych, którzy kierują, doradzają i informują nieraz zdezorientowanych gości szczytu klimatycznego. Wolontariuszy, w zielonych kamizelkach odblaskowych, można spotkać m.in. na lotnisku czy dworcach PKP i PKS, a także w innych, strategicznych punktach miasta. W sumie przy COP24 działa pół tysiąca wolonatriuszy. A dzisiaj ich pracę podglądała Marta Dobrowolska.


Ruszyła 6 edycja świątecznej akcji "Uskrzydlamy". Wszystko zaczęło się od tysiąca pierników upieczonych przez pracowników katowickiego bistro "Krystynka wraca z Wiednia" kilka lat temu. W tym roku pierników jest już ponad 10 tysięcy! Wczoraj po południu w ruch poszły pędzle i... wyobraźnia. Kolorowe lukry, brokatowe kulki i wielobarwna posypka przyozdobiły świąteczne ciasteczka. Kupując te wyjątkowe słodkości wspieramy działalność katowickiego Domu Aniołów Stróżów, w którym schronienie i pomoc znajdują pokrzywdzone przez los dzieci. Gdyby ktoś z Państwa natknął się w najbliższych dniach na kolorowe pierniczki - proszę się nie wahać: brać ciastka i wrzucać pieniądze do "aniołowej" skarbonki. Więcej w materiale Anny Sojki.

Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA