Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Piosenka. Województwo. Rzeka.
20.02.2019
16:30:00

Ciągła awaria schodów ruchomych na dworcu kolejowym w Katowicach, stała się inspiracją dla lokalnych muzyków i aktywistów społecznych. W czasie kiedy PKP otwiera kolejne przetargi, w których ma zostać wyłoniona firma odpowiedzialna za ich naprawę, mieszkańcy Katowic postanowili skorzystać z przywileju interwencji społecznej. Ludziki z klocków LEGO spróbują naprawić schody ruchome w niedzielę o godzinie 11:00. Materiał przygotowała Paulina Pikiewicz. Czy już niedługo będziemy mieszkali w województwie śląsko-małopolskim? Takiej zmiany chcieliby mieszkańcy małopolskiej części województwa. Zmiany nazwy domaga się kilkanaście stowarzyszeń. Dzisiaj w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele stowarzyszenia "Beskidzki Dom" złożyli petycję z podpisami także innych organizacji. Podpisy pod petycją złożył między innymi Związek Podhalan, Towarzystwo Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej i lokalne stowarzyszenia z Bestwiny i Dankowic. O powody tej decyzji pytała Paulina Kurek.Burza może nie w szklance, ale w strumieniu wody. Tak można by określić to co wczoraj wieczorem ukazało się na jednym z bielskich portali internetowych. Były to alarmujące zdjęcia jaskrawo niebieskiej wody w rzece Wapieniczanka w Mazańcowicach. Mieszkańcy byli pewni, że doszło do wycieku chemikaliów i powiadomili straż pożarną oraz policję. Okazało się, że sprawa jest przerysowana podobnie jak kolorowe zdjęcia. Tropem cieku, tym razem nie od źródła, poszedł nasz reporter Andrzej Ochodek.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA