Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Pikieta nauczycieli. Muzeum Malucha. Pacjenci dla Iskierki. Ratunek dla Lukrecji.
12.03.2019
17:40:00

Nauczyciele pikietowali siedzibę Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Domagali się przede wszystkim podwyżek. Zgromadziło się tam około 200 działaczy. 

Na ręce wojewody śląskiego delegacja planowała też złożyć list do Premiera Mateusza Morawieckiego. Na miejscu była reporterka Polskiego Radia Katowice.


Wszystko wskazuje na to, że bielskie muzeum Fiata 126p wreszcie będzie mogło rozwinąć skrzydła.

Dotychczas ta prywatna placówka miała przed sobą byt niepewny, gdyż zajmuje dzierżawione od miasta budynki, a ratusz nijak nie kwapił się z pomocą, ani nawet deklaracją, że przedłuży umowę najmu. Nowy prezydent Jarosław Klimaszewski rzecz ujął krótko: maluch to wartość dla miasta, muzeum ma działać. Specjalnie także przyjechał na rekonesans.Teraz rzucamy "Iskierkowe oko na Maroko". Fundacja Iskierka zorganizowała dziś w zabrzańskim Szpitalu Klinicznym nr 1 warsztaty artystyczne. Młodzi pacjenci onkologiczni malowali obraz z niezwykłym przesłaniem – pomagał im Anwar Belaaaroui – jeden z najbardziej znanych i cenionych marokańskich malarzy.Teraz przeniesiemy się do Chruszczobrodu. To tam każdego dnia na terapię dowożeni są niepełnosprawni uczniowie jednej z zawierciańskich szkół. Szkoła bowiem posiada stajnie a w niej trzy konie.  Hipoterapia prowadzona jest od 4 lat i przynosi ogromne efekty. Teraz jednak pojawił się problem, bo poważnie rozchorowała się klacz o imieniu Lukrecja. To koń z niezwykłą cierpliowścią do dzieci. Obecnie trwa walka o jej życie. Walka, która kosztuje. Dlatego rodzice i terapeutka Dorota Wojciechowska wspólnie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, bo tych niestety brakuje najbardziej. Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA