Promocja Katowic w Atenach

fot. mat. prasowe

Promocja Polski, a w szczególności Katowic była głównym celem udziału ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego w szczycie ministerialnym OECD w Atenach. Wydarzenie pod patronatem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju organizowane jest co pięć lat.

Minister Jerzy Kwieciński podsumowując szczyt w Atenach powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że były to dwa dni udanych obrad i wielu dwustronnych spotkań. W czasie tego spotkania Polska była naprawdę bardzo widoczna zarówno ze względu na swoje wspaniałe wyniki gospodarcze i społeczne, ale również ze względu na niewątpliwe sukcesy, które ma w realizacji polityki regionalnej”- dodał. 

Minister podkreślił, że nasz kraj był wielokrotnie wymieniany przez wielu mówców.  Polska była też wskazywana przez Komisję Europejską jako ten kraj, który bardzo dobrze korzysta z polityki spójności w UE, a polityka spójności to jest najważniejszy instrument w UE właśnie dla polityki regionalnej”-  tłumaczył. 

Jerzy Kwieciński zaznaczył, że szczególny nacisk podczas 2- dniowych obrad położył na promocję Katowic. Bardzo mocno zabiegaliśmy o to, aby Katowice były organizatorem Światowego Szczytu Miejskiego w 2022 roku. Wykorzystujemy każdą okazję, szczególnie tak ważne spotkanie jak to tutaj do tego, żeby wypromować Polskę i Katowice na organizatora” - dodał minister inwestycji i rozwoju.  

/iar/mm/

    


Wiadomości gospodarcze