Izby Rzemieślnicze z regionu podpisały porozumienie z MEN

W obecności wiceminister Edukacji Narodowej Marzeny Machałek Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Częstochowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach podpisały porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy stanu kształcenia zawodowego. 


Schodzi w szczególności o realizację praktycznej nauki zawodu.

Jak podkreśla wiceminister edukacji, Marzena Machałek, jest to pierwsze porozumienie ministerstwa z przedstawicielami regionalnych struktur rzemiosła, umożliwiające rozwijanie praktycznej nauki zawodu.
Jak mówi Dyrektor Naczelna Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beata Białowąs, tak zwana ustawa zawodowa oraz podpisane dziś porozumienie są szansą na poprawienie kondycji praktycznej nauki zawodu.
Zmiany w szkolnictwie zawodowym dotyczą między innymi zwiększenia roli doradców zawodowych na różnych szczeblach kształcenia, uzgadniania z rzemiosłem treści programowych, oraz współpracę na rzecz promowania szkolnictwa zawodowego.

Autor: Józef Wycisk /pg/


Wiadomości gospodarcze