Drzewa i smog

W wysypisku opowiemy o drzewach, które są schronieniem dla ptaków, a niestety planowane są kolejne wycinki. Tak jest między innymi w Chorzowie i Częstochowie. Mimo końcówki zimy nie przestajemy mówić o smogu – znane są wyniki analiz jakie przez ponad rok prowadził w sprawie zanieczyszczenia powietrza Park Śląski.


Powiemy też o oczyszczaczach powietrza, które jednak nie pojawią się w katowickich szkołach i przedszkolach.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach