Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Rowery miejskie. Modernizacja oddziału. Szydełkowanie. Książkowy Komisariat.
01.04.2019
17:30:00

W Częstochowie można od dziś korzystać z systemu rowerów miejskich. W Częstochowie czekają one na zainteresowanych przy dwudziestu stacjach rozmieszczonych na terenie całego miasta. Tak, jak przed rokiem przez pierwsze pół godziny można jeździć za darmo. 


Stacje rowerowe ruszyły także w Bielsku-Białej. Rowery są zielone, nowe i jest ich dwa razy więcej niż dawniej bywało. Doniosłość wydarzenia wyjaśni nasz reporter, Jarosław Krajewski.


Oprócz Częstochowy i Bielska-Białej z rowerów miejskich można także korzystać w Sosnowcu. Zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą o takiej formie transportu.


35 lat świętuje zabrzańska Klinika Urologii. Na urodziny nie tylko klinice ale przede wszystkim pacjentom podarowano najpotrzebniejszy prezent - modernizację oddziału urologii. Do dyspozycji chorych są teraz piękne przestrzenne sale i supernowoczesny sprzęt. Otwarciu nowego oddziału towarzyszyła z mikrofonem reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.


Na szydełku potrafi zrobić prawdziwe dzieła sztuki, uwielbia wyzwania i prace przy nietypowych projektach. Niedawno mieszkańcy Katowic mogli podziwiać wykonaną przez panią Alinę choinkę z foliowych siatek. Eko-drzewko postało na potrzeby szczytu klimatycznego COP24. Z panią Aliną, a także jej przyjaciółką Ewą, spotkała się Dorota Stabik. O prawdziwej pasji do robótek ręcznych a także wyjątkowej przyjaźni w jej reportażu "Szydełkowa Dama". 


Śląska policja i Biblioteka Śląska przez cały kwiecień łączą wysiłki mające na celu promowanie czytelnictwa i troskę o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Aby sprawdzić, o co chodzi w akcji: książka za mandat, nasza reporterka Agnieszka Strzemińska spędziła poranek przy drodze. Zapraszamy, zwłaszcza, że wg najnowszych badań statystyczny Polak ma w domu... dwie książki. Miejmy nadzieję, że pozostałe po prostu wypożycza w bibliotece.

Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA