Koszykówka - Ekstraklasa - GTK przegrało z Polskim Cukrem
02.04.2019
21:03:00

GTK Gliwice przegrało z Polskim Cukrem Toruń 70:94 (17:27, 22:19, 10:25, 21:23) we wtorkowym meczu 25. kolejki ekstraklasy koszykarzy.

Gości do zwycięstwa poprowadził zdobywca dwudziestu punktów, Damian Kulig. Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy byli Desmond Washington i Szymon Kiwilsza, którzy rzucili po 11 punktów.

To 22. ligowe zwycięstwo torunian w tym sezonie.

Torunianie przystąpili do tego meczu bez Cheikha Mbodja i Aarona Cela, natomiast w ekipie gospodarzy brakowało Mavericka Morgana. Początek był bardzo wyrównany, ale to ekipa trenera Dejana Mihevca miała małą przewagę - pięciopunktową po akcji Łukasza Wiśniewskiego. Dzięki trójce Damiana Kuliga po 10 minutach goście wygrywali 27:17. W drugiej kwarcie w ekipie z Gliwic starali się odpowiadać Desmond Washington i Damonte Dodd, ale to było za mało na rozpędzonych rywali. Po rzucie z dystansu Roba Lowery’ego Polski Cukier miał już 13 punktów przewagi. W końcówce straty zmniejszał jeszcze Kacper Radwański, ale to torunianie po pierwszej połowie wygrywali 46:39.

Trzecią kwartę goście rozpoczęli od małej serii 5:0 i umocnili się tym samym na prowadzeniu. GTK zatrzymało się w ataku, a Polski Cukier się rozpędzał - tym razem zanotował serię 14 punktów z rzędu i po kolejnej trójce Lowery’ego prowadził już 65:42. Pojedyncze zrywy Rileya LaChance’a i Desmonda Washingtona nie wystarczały od odrabiania strat. Po 30 minutach torunianie mieli 22 punkty przewagi. Ostatnia kwarta tak naprawdę niczego nie zmieniała, ponieważ goście całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Polski Cukier odniósł pewne zwycięstwo - 94:70.

Najlepszym graczem gości był Damian Kulig, który zdobył 20 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty. Po 11 punktów dla gospodarzy zanotowali Szymon Kiwilsza i Desmond Washington.

W tabeli prowadzi Arka Gdynia (22-3) przed Polskim Cukrem (22-4) i Stelmetem Eneą BC Zielona Góra (20-5). GTK jest 11. (8-17).