Piłka nożna - 1. liga - Remis GKS.
04.04.2019
06:24:00

GKS Katowice zremisował z Chojniczanką Chojnice 2:2,.

Piłkarze GKS po zwycięstwach w Jastrzębiu i Opolu byli w dobrych nastrojach.  Mimo wszystko sytuacja drużyny z Katowic nadal jest bardzo trudna, dlatego przed własną publicznością piłkarze trenera Dariusza Dudka chcieli iść za ciosem. W składzie zabrakło kontuzjowanego Radka Dejmka, którego zastąpił Jakub Wawrzyniak. Gospodarze rozpoczęli fantastycznie, bo już w 1. minucie Tymoteusz Puchacz wyprzedził obrońców po podaniu Arkadiusz Woźniaka i wpakował piłkę do bramki Radosława Janukiewicza. Chojniczanka rzuciła się do odrabiania strat i w 17. minucie Krzysztof Danielewicz strzałem głową doprowadził do wyrównania.

GKS w kolejnych minutach był w stanie stworzyć kilka groźnych akcji. Bramkarza Chojniczanki pokonać próbowali Adrian Błąd, Tymoteusz Puchacz i David Anon, ale każdy strzał mijał bramkę o centymetry. W 26. minucie zawodnik gości zagrywał ręką we własnym polu karnym, sędzia mimo to nie zdecydował się użyć gwizdka. Chwilę później Chojniczanka wykorzystała szansę z rzutu rożnego i Janusz Surdykowski strzałem głową znalazł miejsce na długim słupku bramki GKS-u. Obraz gry się nie zmienił, tym razem to podopieczni trenera Dariusza Dudka szukali gola na remis. W 45. minucie po faulu w polu karnym Chojniczanki przed szansą stanął Adrian Błąd. Niestety jego próba z jedenastki przeleciała nad poprzeczką bramki Radosława Janukiewicza.

W drugiej połowie trener Dudek zdecydował się na jedną zmianę. Jakuba Habustę zastąpił Callum Rzonca. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej przełożyć na konkretne okazje do strzelenia gola. W 67. minucie na boisku zameldował się Bartosz Śpiączka, który miał pomóc ofensywnej grze GieKSy. Cały czas to my byliśmy przy piłce próbując złamać defensywę rywala. Jednak Chojniczanka szczelnie pilnowała dostępu do swojej bramki i dopiero w 93. minucie Bartosz Śpiączka dołożył nogę do dośrodkowania i rzutem na taśmę uratował dla katowiczan punkt!

W innych meczach Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Puszczę Niepołomice 3:1, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała z GKS-em Jastrzębie 0:0.