Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Poezja lagrowa. Jubileusz. Rak i wiara.
04.04.2019
18:00:00

Wiele emocji, łez, wyważonych słów oraz ciszy - w Rudzie śląskiej odbywa się finał ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck". To jednak nie tylko rywalizacja i recytacja - to spotkanie najmłodszego pokolenia ze świadkami historii - byłymi więźniarkami obozów koncentracyjnych. Młodzież w wzruszający sposób prezentowała fragmenty utworów byłych więźniarek. Wszyscy finaliści konkursu w maju pojadą do Niemiec, by zwiedzić miejsce pamięci – były obóz koncentracyjny Ravensbruck. Materiał przygotowała Agnieszka Loch.


 

Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej świętuje jubileusz 70-lecia działalności. Gromadzi około  0,5 mln woluminów, służy studentom i pracownikom naukowym politechniki ale mogą z niej korzystać wszyscy. Biblioteka Politechniki Częstochowskiej przygotowała wystawy oraz konferencję naukową "70-lat - drukiem i bitami spisane",  w której uczestniczą przedstawiciele bibliotek z całego kraju. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uhonorowało bibliotekę madalem "Bibliotheca Magna Perennisque". Zdjęcia z biblioteki zamieszczamy na stronie internetowej Radia Katowice. Materiał przygotował Zdzisław Makles.


 

Trudne, wręcz czasami tragiczne momenty w życiu człowieka mogą łatwo zachwiać jego wiarą w człowieka, sens życia, czy w Boga ... i niejednokrotnie tak się dzieje. Jak wielkiej wiary trzeba być, by po latach mobbingu w pracy, potem diagnozie, której obawia się dziś każdy z nas - nie poddać się? Kto dziś ROZMAWIA z BOGIEM i publicznie o tym mówi? Reportaż niewiernego Tomasza o pięknej wierze Piotra ze Śląska "Rak i wiara".


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA