SORry. Tu ratuje się życie. Kampania informacyjna Śląskiej Izby Lekarskiej.

fot. Joanna Opas

"SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!” - to hasło nowej kampanii informacyjnej Śląskiej Izby Lekarskiej. Ma trafiać do pacjentów, którzy nawet z błahymi dolegliwościami udają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych zamiast skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego czy konsultacji lekarskiej w Punkcie Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej.

Jak mówi profesor Krystyn Sosada, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ponad połowa pacjentów nie powinna znaleźć się na SOR-ach.
Kampania to głównie plakaty, które są umieszczane na terenie SOR-ów. Zachęcać mają do skorzystania z pomocy lekarskiej w alternatywnych miejscach świadczenia tego typu usług: przychodniach czy punktach nocnej i świątecznej pomocy medycznej. To także filmiki, które mają być emitowane w taborze Tramwajów Śląskich. Wszystko ma być też udostępniane w mediach społecznościowych.


Dr Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach zaznacza, kampania to pokłosie ostatnich tragicznych wydarzeń na SOR-ach, które miały miejsce w naszym regionie.


W kampanię włączył się Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Beskidzka Izba Lekarska oraz Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie. Podobna kampania ma być także przeprowadzona w Warszawie.

Autor: Joanna Opas /pg/


Wiadomości regionalne