Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Protest a egzaminy. Gminny Ośrodek Kultury. Kampania Izby Lekarskiej. Wyczyn lekarzy.
09.04.2019
17:40:00

"SOR(RY), TU RATUJE SIĘ ŻYCIE!” – to hasło nowej kampanii informacyjnej Śląskiej Izby Lekarskiej.

Powstała jako odpowiedź na ostatnie tragiczne wydarzenia na izbach przyjęć i szpitalnych oddziałach ratunkowych w kilku szpitalach w naszym regionie. Celem kampanii jest głównie edukowanie pacjentów, bo SOR-y od dawna są oblężone, a statystyki tych, którzy na SOR trafiają, są dość bezlitosne.


 Już jutro rozpoczną się egzaminy gimnazjalne. Taka jest przynajmniej oficjalna wersja, bo w związku ze strajkiem nauczycieli zachodzą pewne obawy.

Jakie działania podjęto, żeby egzamin doszedł do skutku? Jakie nastroje panują wśród uczniów? To w kilku miejscach naszego regionu postanowił sprawdzić nasz reporter.


W Kłomnicach zmodernizowano i rozbudowano Gminny Ośrodka Kultury. Prace trwały dwa lata i w zasadzie powstał zupełnie nowy budynek.

Ma dużą salę widowiskową z reżyserką,  garderobą i magazynem, przestronne pracownie, pomieszczenia administracyjne i socjalne. Nowa siedziba Gminnego Ośrodka Kultury zapewnia dobre warunki do pracy wielu zespołów, orkiestry i teatrzyku działającego w gminie. Oficjalnie oddany do użytku w lutym już stał się centrum życia kulturalnego.


Miał 13 miesięcy, gdy doszło do tragicznego wypadku. Wynikiem była: martwica nasady języka, krtani, gardła, tchawicy i przełyku aż do poziomu żołądka chłopca.

Od tego czasu nie jadł pokarmów stałych i żywiony był wyłącznie dojelitowo. Oddychał przez rurkę tracheostomijną. "Tych kilku strasznych dni po wypadku nie da się opisać" – mówi o wydarzeniach sprzed lat tata sześcioletniego Tymka – Robert Kasprzyk. Wczoraj tata małego bohatera oraz kilkudziesięcioosobowy zespół lekarzy spotkali się w gliwickim Centrum Onkologii z dziennikarzami, by opowiedzieć o operacji połączenia wyjątkowych procedur, w rezultacie mających zagwarantować zdrowe i długie życie sześciolatka. Wczorajsze doniesienia zapiszą się także na kartach historii, choć pewnie nie do końca mamy jeszcze tego świadomość. Reportaż Jadwigi Woźnikowskiej.


Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA