Festiwalu Kultura Natura

fot. materiały prasowe

Znakomite orkiestry ze świata, zespoły kameralne i wybitni soliści wezmą udział w rozpoczynającym się 10 maja w Katowicach V Festiwalu Kultura Natura.

Co roku festiwalowi towarzyszy hasło, które określa jego program muzyczny. Tym razem brzmi ono: Kobieta. Boska kobiecość, kobieca boskość". Melomani słuchać będą utworów skomponowanych przez kobiety, muzycznych historii o kobietach i utalentowanych solistek. 

Na otwarcie festiwalu NOSPR wraz z Czeskim Chórem Filharmonicznym z Brna i Warszawskim Chórem Chłopięcym wykona oratorium Arthura Honeggera Joanna d'Arc na stosie, zapowiada profesor Eugeniusz Knapik pomysłodawca Festiwalu:  


Kobiecość będzie miała podczas tegorocznego festiwalu Kultura Natura również bardzo współczesny wymiar mówi nowa dyrektorka festiwalu  Ewa Bogusz-Moore. 40 pań występuje w kampanii promującej to ważne  wydarzenie muzyczne:


 

Festiwal "Kultura Natura Kobieta" trwać będzie przez dziewięć dni maja. A wśród najważniejszych gości tego wydarzenia są Filharmonia Orchestra z Londynu i orkiestra z Mozarteum w Salzburgu. 

Autor: Ewa Niewiadomska/ml/