Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Manewry w Goczałkowicach. Światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Ostatnie posiedzenie eurodeputowanych w tej kadencji
17.04.2019
16:00:00

Wygląda to tak, jakby wszystkie nieszczęścia naraz uwzięły się na Zalew Goczałkowicki - najpierw rozbił się tam śmigłowiec z ludźmi, potem zderzyły się dwa statki, a do tego ktoś targnął się na swoje życie i trzeba była go zwieźć do bazy. Od wczoraj ewakuowano 112 osób, wyłowiono 7 martwych, kilkudziesięciu udzielono pomocy medycznej. Ten horror to na szczęście tylko symulacje i ćwiczenia - prawie 200-u strażaków z Polski i Czech trenuje sytuacje ekstremalne. Był tam także nasz reporter Jarosław Krajewski. 


Kwiecień to światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. Autyzm nie jest chorobą ale zaburzeniem. Osoby że spektrum autyzmu są szczególnie wrażliwe na dźwięki, światło, migające obrazy które najczęściej występują w centrach handlowych. Galeria katowicka we współpracy z ośrodkiem Metis i urzędem Marszałkowskim województwa śląskiego stworzyła specjalne udogodnienia by osobom tym żyło się łatwiej. O nich a także o tym czy mieszkańcy regionu wiedzą co to autyzm w materiale reporterki Radia Katowice Agnieszki Loch.


W Parlamencie Europejskim w Strasburgu trwa ostatnie posiedzenie eurodeputowanych tej kadencji. W specjalnej strefie dla mediów także nasza rozgłośnia ma swoje studio. W obradach wraz z europoseł Jadwigą Wiśniewską uczestniczy nasza reporterka.




Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA