Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Samodzielność od kuchni. Kwiaty. Kolej Beskidzka. Reportaż.
18.04.2019
15:15:00

Seniorzy i młodzież spotkali się w kuchni, żeby wspólnie coś ugotować. Wszystko w ramach projektu Fundacji "Samodzielność od kuchni", która pomaga dzieciom z domów dziecka radzić sobie w codziennym życiu. Jak radzą sobie w kuchni, sprawdziła Paulina Kurek. 


Przedstawiciele Stowarzyszenia "Kolej Beskidzka" chcą rewitalizacji linii kolejowej nr 97 Żywiec - Sucha Beskidzka. W Jeleśni poinformowali właśnie o podjęciu inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców w województwach śląskim i małopolskim w sprawie rewitalizacji linii. Obecnie niszczeje nie tylko sama linia kolejowa, ale i olbrzymi nieczynny dworzec. W poszukiwaniu kolejowych rozwiązań z mikrofonem - do Jeleśni wybrała się Katarzyna Graboń.


W centrum Częstochowy zakwitły kolejne kolorowe kwiaty. Bratki, stokrotki i niezapominajki zdobią skwery, parki i ulice miasta. Na wiosnę nasadzono ich aż 6,5 tysiąca. Jeżeli do tego doliczyć rośliny cebulowe, których w 2015 roku nasadzono ponad 88 tysięcy sztuk i w 2017  - 65 tysięcy m.in. krokusów, narcyzów i tulipanów - to naprawdę kwiatami Częstochowa wita wiosnę.


Samotność to taka straszna trwoga.... Jeśli dodać do tego cierpienie, związane z chorobą - tworzy się równia pochyła. Wtedy pojawiają się uzdrawiacze dusz. Stają się przewodnikami, czasami przyjaciółmi - nie tylko osób wierzących. O sile dobrych słów, dotyku, minutach spędzonych w ciszy, o wierze nie tylko w Boga, ale przede wszystkim w człowieka,  a także o uśmiechu, który jest w stanie znieść wszelkie podziały - w reportażu Jadwigi Woźnikowskiej.

Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA