Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Nietypowa flaga. Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów. Spacer po Parlamencie Europejskim. Pokój zagadek. Rugby.
02.05.2019
17:40:00

Dziś w Muzeum Ślaskim odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Niezapomniane". Jest to próba przywrócenia pamięci o kobietach podczas Powstań Śląskich i plebiscytu na Górnym Śląsku. 


W ramach ekspozycji otwarty zostanie też Pokój Zagadek, do którego postanowiła zajrzeć z mikrofonem Jadwiga Woźnikowska.
W Lisowicach koło Lublińca zorganizowano Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów. Trasę biegu poprowadzono w miejscu największych polskich odkryć paleontologicznych, w bezpośrednim sąsiedztwie wykopalisk.


W Muzeum Paleontologicznym w Lisowicach dwaj odkrywcy dr hab. Tomasz Sulej z Instytutu Paleobiologi PAN i dr hab. Grzegorz Niedźwiecki z Uniwersytetu w Upsali w Szwecji otrzymali tytuły "Zasłużony dla Gminy Pawonków". Dlaczego? Odpowiedź zawiera się w relacji Zdzisława Maklesa.
Wczoraj świętowaliśmy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej i zaglądaliśmy do naszego regionu, gdzie działo się coś ciekawego. Dziś zaglądamy dalej, bo do jednej z siedzib Parlamentu Europejskiego – tej, która znajduje się w Strasburgu.


Druga siedziba pracy europosłów znajduje się w Brukseli. Gmach w Strasburgu zwiedziła nasza reporterka, a jej przewodniczką była europoseł Jadwiga Wiśniewska.
Dziś Święto Flagi, święto obchodzone od 15 lat. Obchodzone jest na różne sposoby. W Gminie Ogrodzieniec np. przygotowano nietypową flagę.

Flagę o długości stu metrów. Wszystko po to, by powrócić do tradycji i uczestnictwa w pochodzie 3-majowym.W dzisiejszym reportażowym "okienku" propozycja na majówkę w sportowym duchu.

Weźmiemy udział w treningu grupy zawodników pewnej dyscypliny sportowej przed ważnymi zawodami za granicą. Ponoć to sport dla prawdziwych "atletów". Autor nagrania, Wojciech Pacula, zdaje się zaliczać do sympatyków tej gry zespołowej. Wyznaczono mu już nawet pozycję na boisku.


Bohaterowie nagrania – rugbiści z Akademii "Rugby Hegemon" z Bytomia – są właśnie w drodze do Włoch, gdzie wezmą udział w Mini Pucharze Sześciu Narodów. Przenieśmy się zatem na stadion "Rozbarku" w Bytomiu, gdzie zrealizowano ten reportaż.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA