Innowacje okulistyczne. Jurajscy Rycerze. Stary zameczek.

Katowice na trzy dni stały się stolicą światowej okulistyki. Specjaliści z całego świata przyjechali na 3. Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową "Innowacje w Okulistyce". Spotkanie połączono z sympozjum dotyczącym starczowzroczności, czyli problemu, z którym boryka się lub będzie borykał każdy z nas. W każdej prezentacji słowo "innowacje" było kluczowe. Organizatorami spotkania, które potrwa do jutra są: Klinika i Katedra Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Fundacja Na Rzecz Rozwoju Nauki i Medycyny. Radio Katowice objęło konferencję patronatem medialnym. Trzy dni wykładów, warsztatów i dyskusji a tylko 3 minuty relacji naszej reporterki, Anny Sojki. Od kilku tygodni w Drogomyślu w gminie Strumień krąży plotka o tym, jakoby starosta cieszyński chciał sprzedać zabytkowy, chociaż zaniedbany, zameczek, a mieszczące się w nim Warsztaty Terapii Zajęciowej przenieść do Skoczowa. Aby przeciąć spekulacje zorganizowano spotkanie mieszkańców, pracowników i rodziców podopiecznych warsztatów. Początek był burzliwy, ale w końcu doszło do porozumienia. Był tam nasz reporter Andrzej Ochodek. Klub Aluronu Virtu Warta Zawiercie zakończył właśnie sportowy sezon, który był niezwykle udany. Siatkarze po raz pierwszy w historii awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz zagrali o medale w PlusLidze. Po zakończonych rozgrywkach Jurajscy Rycerze, bo tak się nazywają- postanowili wyruszyć na jurajskie szlaki turystyczne. Wszystko w ramach porozumienia, które podpisali ze Związkiem Gmin Jurajskich i z Jurajską Grupą GOPR. Sprawą zainteresowała się Gabriela Kaczyńska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl