Grandpagang. Reportaż Eweliny Kosałki-Passi.

42 km i 195 metrów – królewski dystans maratonu postanowili pokonać wspólnie dziadek i wnuk: Wiesław lat 84 i Marek lat 22. Rozpoczęli przygotowania do Silesia Maratonu. Start 6 października.


Międzypokoleniowy team jest tym bardziej niezwykły, że dziadek Wiesław od lat porusza się na wózku inwalidzkim. O męskiej przyjaźni, pozytywnym myśleniu i realizacji rzeczy niemożliwych w reportażu Eweliny Kosałki-Passi pt. "Grandpagang". Realizacja dźwiękowa – Jacek Kurkowski. 
To nie koniec śledzenia zmagań teamu dziadek-wnuk. Już teraz możemy Państwu powiedzieć, ze nasza dziennikarka będzie towarzyszyć temu gangowi podczas maratonu. Za cały "grandpagang" trzymamy mocno kciuki.


/pg/


"Trzy kwadranse z reportażem" to autorski program Anny Sekudewicz prezentowany na antenie Radia Katowice już od ponad 20 lat. Słuchacze mogą dzięki niemu poznać najlepsze, najbardziej nowatorskie i poruszające reportaże przygotowane zarówno przez dziennikarzy katowickiego radia jak i przez twórców tego gatunku z całego kraju. To znakomicie zrealizowane opowieści o nas samych i naszym życiu, o naszych troskach i problemach, o zjawiskach i zdarzeniach wzruszających, porywających a bywa że szokujących. W ostatni czwartek miesiąca po emisji reportażu zapraszamy słuchaczy do dyskusji.

Spotkanie z reportażem