Warsztaty. Konkurs. Rocznica.

Michael Filip Mossman – amerykańska gwiazda jazzu od dziś do czwartku gości w Radiu Katowice. W Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda kształci on młodych adeptów muzyki, członków zespołu "Sound Bastion Orchestra". Założony przez dyrygenta i aranżera Sebastiana Sołdrzyńskiego band składa się ze studentów i absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej. Warsztatom przysłuchiwała się reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch. W piętnastą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, twórczość barda Solidarności przypomnieli uczestnicy pierwszego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Do wolności. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. W konkursie recytatorskim dot. twórczości Jacka Kaczmarskiego, jak zapowiadają organizatorzy, będzie można wziąć udział także w przyszłym roku. Tegorocznym występom przysłuchiwała się także nasza reporterka Małgorzata Lachendro. Dziś mija 40 lat od przybycia Jana Pawła II do Częstochowy w ramach I pielgrzymki do Polski. Mszy św. na jasnogórskim szczycie przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Potem odbędzie się wieczór z poezją Karola Wojtyły i poezją maryjną w wykonaniu Magdaleny Markiewicz, aktorki i wokalistki krakowskiej. Po Apelu Jasnogórskim jego uczestnicy udadzą się w procesji ze świecami przed znajdujący się na Wałach pomnik Jana Pawła II. W mieście i na Jasnej Górze przygotowano rocznicowe uroczystości, których wymowę relacjonuje Zdzisław Makles. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl