1 sierpnia, zatem jak by nie liczyć, połowa wakacji za nami. Jak minęła pierwsza połowa i czy dopisali goście w Beskidach, sprawdził nasz reporter, Jarosław Krajewski.
Okuliści z Katowic, jako pierwsi w Europie Wschodniej wykonali zabieg wszczepienia "mikroszantu" do komory przedniej oka. Wykorzystany materiał to wysokiej klasy rynna o długości 8 milimetrów, która ma usprawnić oko pacjenta chorującego na jaskrę, u którego nie zadziałały leki. Wykonywana technika operacyjna do tej pory dedykowana była specjalistycznym ośrodkom w Europie Zachodniej i USA. Pierwsze pionierskie zabiegi wykonane na Śląsku udowodniły, że polscy okuliści też potrafią je również przeprowadzać i to z tak samo dobrym skutkiem.
Kilka lat temu ksiądz proboszcz z parafii w Sławkowie podpisał umowę z jedną z największych sieci komórkowych w Polsce. Tym samym zobowiązał się umożliwić im zamontowanie anten na wieży zabytkowego kościoła. Na nic zdały się protesty mieszkańców oraz fakt, że wieże zamieszkuje chroniony gatunek nietoperzy. Wszystko wskazuje na to, że przekaźniki na XIII wiecznym zabytku powstaną. Sławków odwiedziła Klaudia Matuszna.
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.
Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.
Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.
Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?
Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl