Premier Morawiecki odwiedził gliwicką fabrykę Opla

fot. Sławomir Herman

Premier Mateusz Morawiecki wizytując gliwicką fabrykę Opla pogratulował załodze wysokiej jakości produkcji.

Zaowocowało to decyzją o uruchomieniu w Gliwicach produkcji samochodów dostawczych. Premier zapoznał się z obecną produkcją, informując jednocześnie o przyznaniu rządowego grantu związanego z budową nowego zakładu produkującego samochody dostawcze.


Premier poinformował w trakcie konferencji prasowej w gliwickim Oplu, że polski rząd przydzielił nowy grant na realizację nowej fabryki samochodów dostawczych.


Gliwicka fabryka do końca 2021 r. stanie się producentem dużych samochodów dostawczych. Jest jednym z dwóch polskich zakładów Grupy PSA. Drugim jest fabryka w Tychach, gdzie w styczniu tego roku uruchomiono produkcję silników benzynowych PureTech.

Mateusz Morawiecki pytany przez dziennikarzy o nastroje przedwyborcze stwierdził, że każdy, zanim zagłosuje, powinien odpowiedzieć sobie na kilka pytań.


Jedno z pytań dotyczyło też wykorzystywania przez prezesa rady ministrów rządowych statków powietrznych.


Centrum Informacyjne Rządu poinformowało o tym, że premier Mateusz Morawiecki w trakcie 20 miesięcy swojego urzędowania odbył ponad 200 lotów, uczestnicząc w ponad 330 spotkaniach oficjalnych, wizytach i spotkaniach z mieszkańcami.

Autor: Sławomir Herman /pg/rs/