Piłka nożna - Ekstraklasa - Raków przegrał z Lechem
24.08.2019
21:45:00

Raków Częstochowa przegrał w Bełchatowie z Lechem Poznań 2:3 (0:2) w ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Goście prowadzili już 2:0 po golach w pierwszej połowie Karlo Muhara (20. min) i Christiana Gytkjaera (32. min). Gospodarze wyrównali, gdy Petr Schwarz wykorzystał dwa rzuty karne - w 51. i 74. minucie. W 83. minucie znów do siatki trafił jednak Gytkjaer, dzięki czemu poznaniacy odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo w sezonie. Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w doliczonym czasie gry drugiej połowy (90+4. min) z boiska za dwie żółte kartki usunięty został Maciej Makuszewski.

We wcześniejszych sobotnich spotkaniach, Cracovia pokonała Arkę Gdynia 3:1 (2:0), a Lechia Gdańsk zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 (0:1).
W tabeli prowadzi Śląsk (14 pkt) o punkt przed Pogonią Szczecin i trzy przed Jagiellonią Białystok oraz Lechem. Cracovia jest piąta (10 pkt), Lechia - dziewiąta (7 pkt), Raków - jedenasty (6 pkt), a Arka znajduje się w strefie spadkowej na przedostatnim, piętnastym miejscu (2 pkt).

Na niedzielę zaplanowano trzy mecze - o 15.00 Górnik Zabrze zagra z Koroną Kielce, z kolei o 17.30 Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Legią Warszawa, a Zagłębie Lubin z Piastem Gliwice.