Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Sześć milionów na drogi w Bytomiu. Pikieta przed Sądem Rejonowym w Częstochowie.Windy w Dąbrowie Górniczej.
09.09.2019
15:41:00

Związki Zawodowe ISD Huty Częstochowa oraz pracownicy firmy pikietowali dziś przed Sądem Rejonowym w Częstochowie. W ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji sądu, który w ubiegłym tygodniu odrzucił oferty dwóch potencjalnych nabywców Huty i ogłosił upadłość likwidacyjną zakładu. 

Wyznaczył też syndyka masy upadłościowej. Zdaniem związkowców to działanie na szkodę huty. Pikieta zorganizowano dziś bo decyzja o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocna. Firmy, które były zainteresowane kupnem ISD Huty Częstochowa mogą złożyć odwołanie. Ponadto na dziś sąd wyznaczył wysłuchanie potencjalnych dzierżawców.


6 milionów złotych otrzymał Bytom w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na remonty i modernizacje lokalnych arterii. Symbolicznie te środki przekazał dziś miastu wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek odwiedził dziś nie tylko Bytom, ale także inne miasta w regionie, które przygotowały wnioski o dofinansowanie. 


Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej od kilku lat skarżą się na windę, znajdującą się w samym centrum miasta, obok Pałacu Kultury Zagłębia. Winda działa tylko kilka razy w roku, co znacznie utrudnia życie szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Dlaczego tak jest i kiedy można liczyć na wymianę dźwigu, sprawdzała Klaudia Matuszna.
Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SPÓŁKA AKCYJNA w likwidacji
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA