Trwa festiwal Żywiec Miasto ZmySŁÓW

"Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej" – to tytuł pierwszego wykładu trzeciego dnia festiwalu Żywiec Miasto ZmySŁÓW. 

Impreza odbywa się w 11 instytucjach i placówkach kultury. Do niedzieli wszyscy chętni mogą spotykać się z naukowcami, pisarzami, artystami i muzykami zaproszonymi przez organizatora. 

— Trwający w Żywcu festiwal Miasto ZmySŁÓW wziął się z potrzeby słowa, czyli edukacji, wymiany poglądów, spotkań z ludźmi nauki i kultury. Od dawna było poczucie, że istnieje pewna luka w przestrzeni miejskiej, którą musimy zapełnić — mówi dr Katarzyna Śleziak ze Stowarzyszenia Żywiec Miasto Zmysłów. 


Pierwszą prelekcję w auli liceum Mikołaja Kopernika wygłosi profesor Wojciech Roszkowski. Po południu w siedzibie Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej dr Andrzej Franaszek opowie O ratunku jakiego szukamy w literaturze, natomiast później przy Zamkowej 4 zaplanowano spotkanie autorskie z poetą Michałem Zabłockim. Festiwal przy udziale miasta organizuje Stowarzyszenie Żywiec Miasto ZmySŁÓW. 

Autor: Jarosław Krajewski /rs/


Wiadomości kulturalne