Bazylika w Bogucicach

fot. Bazylika Matki Bożej Boguckiej

Rozmawiamy o niezwykłym miejscu na mapie Archidiecezji Katowickiej, o którym można powiedzieć, że to historyczna i duchowa kolebka Katowic.Tam od wieków czczona jest Matka Boża w jej cudownym wizerunku. Co to za miejsce? Mieszkańcy Bogucic już się domyślili... Razem z proboszczem seniorem sanktuarium Matki Bożej Boguckiej, ks. dr. Janem Morcinkiem rozwiniemy temat.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl