Fabryka Pełna Życia. Dni otwarte.

fot. Fabryka Pełna Życia

Szczegółowa koncepcja architektoniczna nowego centrum Dąbrowy Górniczej została zaprezentowana w ramach Dni otwartych Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. 

Dawny warsztat elektryczny dąbrowskiej fabryki maszyn Defum, to pierwszy przebudowany obiekt nowego śródmieścia, który zamienił się w multimedialne centrum wystawowe. 

— Warsztat dąbrowskiej Fabryki Pełnej Życia zostanie zaprezentowany mieszkańcom w ramach Dni Otwartych — tłumaczy Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.


— Dziś prezentujemy go mieszkańcom — tłumaczy Wojciech Czyżewski, przewodniczący Zespołu ds. Fabryki Pełnej Życia. 


Mieszkańcy obecni na otwarciu podkreślają, ze to szansa dla Dąbrowy Górniczej, która nigdy tak naprawdę nie miała swojego śródmieścia.


Według założeń, w centrum miasta ma stanąć m.in. hala wystawowa, browar rzemieślniczy z restauracją, 5 budynków biurowo-usługowych i wieża z tarasem widokowym. Kolejnym etapem działań będzie pozyskiwanie partnerów instytucjonalnych i finansowych, najemców, a także inwestorów. 

To pierwszy budynek w nowym śródmieściu, które ma powstać w najbliższych latach właśnie na terenie Fabryki Pełnej Życia, za Pałacem Kultury Zagłębia. Całość ma być gotowa za pięć lat. 

Dni otwarte potrwają do niedzieli. Towarzyszyć im będą koncerty, warsztaty dla najmłodszych i występ cyrku Partolini. 

Autor: Katarzyna Herbuś /rs/