Wyważony temat. Nadwaga i otyłość u dzieci. Debata.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

W Studiu Koncertowym Radia Katowice po raz kolejny odbywa się debata poświęcona problemom nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. 

Tym raz udział w niej biorą uczniowie klas VII i VIII Szkół Podstawowych z województwa śląskiego. Wspólnie z ekspertami rozmawiają o problemach nadmiernych kilogramów, z którymi boryka się coraz więcej dzieci i młodzieży. Eksperci wyjaśnią czym jest nadwaga a czym otyłość? Jakie niesie za sobą konsekwencję? Czy takim problemom da się zapobiec i jak je leczyć? 

Dietetyk, Wojciech Smolarek ostrzega, że jeżeli w młodym wieku popadnie się w otyłość, można mieć z nią problem również w dorosłym życiu.

Psycholog, Katarzyna Bilnik-Barańska zwraca uwagę, że kiedy problem nadwagi już się pojawi, lepiej nie odchudzać się na własną rękę, ale zasięgnąć porady specjalisty. Źle prowadzona dieta może bowiem szybko doprowadzić do kolejnych zaburzeń. 


Debata odbywa się już po raz trzeci i nawiązuje tematycznie do cyklu audycji edukacyjnych "Wyważony temat" prowadzonych w Radiu Katowice przez Gabrielę Kaczyńską.

Kampania edukacyjna powstała przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Transmisja z debaty.