Czas, żeby zostać SuperW

fot. ks. Wojciech Iwanecki

Jak często dziękujemy Bogu, że posiadamy więcej niż potrzebujemy? Czy dostrzegamy tych, którzy nie mają tak wiele szczęścia jak my? Czy potrafimy wyciągnąć pomocną dłoń i patrzeć na bliźniego z miłością? Może czas, żeby zostać SuperW?

W listopadowym "Rabanie" ks. Wojciech Iwanecki oraz Sara Bagińska goszczą wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę i podarować innym kawałek nieba. Jak? Opowiadają o tym Julia, Klara, Konrad i Dominika, którzy od kilku lat wspierają tę piękną inicjatywę.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl